Brodeur zastavil Ottawu, série je vyrovnaná

Třicet úspěšných zásahů gólmana Martina Brodeura proti útočným nájezdům hokejistů Ottawy a dvoubrankový náskok vydobytý v první třetině byly klíčem k úspěchu hráčů New Jersey. Ďáblové zvítězili na ottawském ledě 4:1, stav finálové série Východní konference NHL je vyrovnaný 1:1.

Gólman New Jersey Martin Brodeur (vlevo) přeskakuje ottawského Todda Whitea.

Oplátka Ďáblů měla podobný scénář jako první utkání, v němž Ottawa doma zvítězila 3:2. Brankami Tommyho Albelina z 5. a Jeffa Friesena z 18. minuty si hokejisté New Jersey v první třetině zajistili rozhodující náskok, který už nepustili.

Hned zkraje druhé části sice vstřelil Radek Bonk po přihrávce Mariána Hossy kontaktní gól, o další zápisy do tabulky střelců se ale starali již jen hosté. Před druhou sirénou zvyšoval na 3:1 John Madden, konečný účet podepsal čtvrtým gólem New Jersey Jay Pandolfo.

Kromě Bonka na Brodeura nikdo neměl

Vedle zlepšené ofenzívy Devils podržel svůj klub hlavně brankář Martin Brodeur, který pochytal 30 střeleckých pokusů Ottawy. Zvlášť se vyznamenal v druhé půli poslední třetiny, když bleskurychlým přesunem do levé části branky zlikvidoval šanci Martina Havláta.

"Po úvodní prohře jsme se cítili vážně pod psa," líčil po utkání Scott Stevens, který byl jednou z vůdčích postav v dresu New Jersey. "Pak jsme si ale řekli, že Ottawě nenecháme dva zápasy v řadě. A výsledek? Vidíte sami," dodal spokojený Stevens.

Třetí utkání východního finále se hraje v čtvrtek v noci v New Jersey. Domácí si budou jistě brousit zuby na vítězství, v letošním play off zatím triumfovali v každém ze šesti utkání na vlastním ledě.

Východní konference:
Ottawa - New Jersey 1:4
Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1. Branky: 23. Bonk - 5. Albelin, 18. Friesen, 37. Madden, 55. Pandolfo. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18.500. Výsledek předešlého zápasu: 3:2 v prodl. Stav série: 1:1.