Rubriky:

Tipsport extraliga

Je to dřina, ale baví nás to, říká o vítkovickém pekelném týdnu útočník Szturc

30. června 2016 11:34 - Zlaté Hory

Nikdy netuší, co je čeká v příštích hodinách. Vítkovičtí hokejisté už několik dní nabírají kondici na soustředění ve Zlatých Horách. Jakmile se ozve píšťalka trenérů, mají přesně pět minut na to, aby byli nachystaní trénovat. Co si pro ně trenéři ale připravili, se dozvědí až těsně před tréninkem.

HC Vítkovice Steel

„Jenom chodíme na jídlo a regenerujeme. Vůbec netušíme, kdy a co nás vlastně čeká. Je to fakt náročné," popsal letní dril útočník HC Vítkovice Steel Roman Szturc. „Když se ozve píšťalka, nikdy nevíme, co nás vlastně čeká. Víme jen, že máme pět minut na přípravu," dodal Szturc.

Žádnou pohodičku ale po prvních dnech už svěřenci Jakuba Petra a Pavla Trnky nečekají. Brzy po příjezdu do Zlatých Hor se odebrali na tatami, kde je čekal první náročný zápasový trénink, nechyběla plavecká soutěž a klidu si neužili ani v noci, kdy byl vyhlášen bojový poplach. V jeho rámci zdolali výběhem blízkou sjezdovku, při čemž navíc simulovali transport „raněného" spoluhráče na vrchol.

„Je to opravdu velmi těžké, ale na druhou stranu je to hodně pestré a pro všechny úplně něco nového. Děláme věci, které nikdo z nás doposud neznal. Je to zábavné," řekl Szturc.

Po dvou náročných dnech kouči tréninkové dávky ještě zvýšili a hokejisté museli například trénovat v plynových maskách, o půlnoci z úterý na středu je vzbudil další bojový poplach, po němž následovalo noční cvičení. „Nechci kluky moc chválit, ale pracují parádně," hodnotil první polovinu Pekelného týdne asistent Pavel Trnka.

Přes ukrutnou dřinu nikoho zatím nezradilo ani zdraví. „Ne, ne. Žádné zdravotní potíže nemáme, celý realizační tým je v pořádku," smál se Trnka. „I kluci jsou v pořádku a snad to tak i zůstane," dodal už vážněji.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..