Litvínov se loučil se sezónou debaklem s Karlovými Vary

Hokejistům Litvínova se nepodařilo v závěrečném utkání základní části vylepšit nepříliš lichotivou bilanci vzájemných utkání s Karlovými Vary a prohráli 1:5. Severočeši nedokázali ani naplnit záměr posunout se v případě vítězství na konečnou jedenáctou příčku v tabulce. Hosté o jasném vítězství rozhodli třemi góly během osmi minut druhé třetiny.

Domácí přistoupili k utkání příliš bezstarostně. Na vedoucí trefu Kumstáta odpověděl sice ještě v první části Gombár, ale nerozhodný stav vydržel jen do 25. minuty. S větší chutí hrající Západočeši pak předčili soupeře v rychlosti i střelecké pohotovosti.

Hrstku věrných karlovarských příznivců v hledišti potěšily kombinační akce Energie, jejíž hráči i vinou chybující domácí obrany připravili horké chvilky litvínovskému brankáři R. Fialovi. Účet zápasu uzavřel v předposlední minutě Kraft.

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Utkání jsme pojali až moc ležérně. První třetina pro nás byla ještě milosrdná, ale potom nám proti kompaktnímu výkonu hostí scházela větší koncentrace."

Zdeněk Venera, trenér Karlových Varů: "I když už takřka o nic nešlo, chválím tým za nasazení i herní lehkost. Vítězství bylo naprosto zasloužené."

Chemopetrol Litvínov - Energie Karlovy Vary 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Gombár (Sklenička) - 8. Kumstát (Skuhravý), 25. Košťál (Dvořák), 31. Skuhravý (Selingr, Kumstát), 33. Němec (J. Řezníček, Skuhravý), 59. Kraft (Kloz, Dvořák). Rozhodčí: Rejthar, Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 1815.
Litvínov: R. Fiala - Hranáč, Skuhrovec, Punčochář, Ťupa, Lašek, Kočí - Jánský, Reichel, Kubinčák - Gombár, Sklenička, Šaffer - Závada, Martinec, Zadina - Vrtek, Rindoš, Švejda. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, J. Řezníček, Duben, Dobroň, J. Polák, Kloz - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Milan Procházka, Kraft, Dvořák - Pavelek, Pech, Tvrdek - Selingr, 40. navíc Hlubuček. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.