Murín vychytal Zlínu vítězství nad Spartou

Precizní obrana Zlína vymazala produktivní sparťanské hokejisty v prvním díle čtvrtfinálové série. Bokrošův tým razil v úterý heslo: "Obrana nade vše" a uspěl. "Udržet Spartu 40 minut na jednobrankovém rozdílu je skvělá vizitka," tvářil se spokojeně domácí asistent Jaroslav Stuchlík.

První část urputného duelu byla jedinou třetinou, kdy padaly góly. Gardoň na sparťanského veterána Břízu vyzrál přesilovce 5 na 3, kdy na trestnou lavici po signalizovaném vyloučení Vykoukala putoval i Sivek, který v prvním útoku nahradil zraněného Štrbu. "Kdybychom to přežili, mohl se zápas vyvíjet jinak," litoval asistent poražených Marian Jelínek.

Hosté se nemohli vypořádat s přísnou zlínskou taktikou. Až Kratěna ukázal, co je potřeba. Jeho střele se nejdříve postavila do cesty tyčka, ale po přihrávce Chabady od zadního mantinelu už křídlo hostů trefilo přesně pod břevno Murínovy branky. Smírný stav však domácí nerespektovali. Těsně před koncem první třetiny přišlo kuriózní gólové rozuzlení, Rachůnek postrčil puk jen kousek za čáru.

Po přestávce dostala hra větší spád, i díky rostoucí aktivitě Sparty, ale šancí nepřibývalo. Jen Sivek nepřelstil Murína, který vyřešil i pár závarů při vyloučení Noska. Gólově odskočit mohl Zlín při sólu Melenovského, jenže Bříza tentokrát skvěle zasáhl.

Čarování gólmanů neskončilo ani ve třetí třetině, před tím zlínským se neprosadili Straka s Hlinkou, sparťanský zase vykryl úhel Melenovskému. Cestu za vítězstvím ještě zkomplikoval domácím Trávníčkův faul na Straku, po kterém útočník Pražanů odjel z ledu s rozbitým nosem. Ani minutová power play už ale Spartě neprospěla. "Z ofenzivy soupeře šel strach, ale my jsme dokázali, že není všemocná," řekl Stuchlík.

Hamé Zlín - Sparta Praha 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Gardoň (Benda, Blaťák), 20. Rachůnek (Okál, Zubíček) - 19. Kratěna (Chabada, Hlinka). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc Trávníček 5 min. a do konce zápasu, Leška (oba Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4884.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Rachůnek - Kristek, Benda, Trávníček - Melenovský, Gardoň, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Pilař, Stehlík - Ton, Marek, Sivek - O. Kratěna, J. Hlinka, Chabada - Špaňhel, J. Straka, Netík - Langhammer, Kašpařík, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Stav série: 1:0