Sparta znovu neuspěla, Zlín vede 2:0

Hokejisté Zlína zvládli i druhé domácí utkání čtvrtfinále play-off proti Spartě a ujali se vedení v sérii 2:0. Hráči Hamé porazili ve středu soupeře 2:1, góly stříleli Barinka a Okál. Za Spartu na průběžných 1:1 vyrovnával obránce Hanzlík. Další zápas se hraje v sobotu v Praze.

Do hry ve středu zasáhl i útočník Sparty Josef Straka, kterého v úvodním duelu čtvrtfinále faulem zranil zlínský Michal Trávníček. Ten dostal trest ve hře a kvůli automatickému jednozápasovému trestu v sestavě Hamé chyběl.

Hned v úvodu předvedl svoji specialitu - několikanásobnou otočku za brankou - domácí centr Petr Leška, Břízu v brance Sparty ale nepřelstil. Čtyřiatřicet sekund před koncem třetiny hodil brankář domácích Murín hokejku a rozhodčí nařídili trestné střílení.

Možnost otevřít skóre zápasu měl Josef Straka, který po úterním zákroku Michala Trávníčka hrál s celoobličejovým krytem. Zkusil kličku do forhendu, Murín se ale stihl přesunout a puk v brance neskončil. A deset sekund poté Hamé udeřilo. Leška si zkušeně počkal na dojíždějícího Petera Barinku, který do prázdné branky vstřelil první gól zápasu.

Hanzlík nachytal Murína

Vyrovnání přišlo naprosto nečekaně. Ve 24. minutě napřáhl obránce Jan Hanzlík ještě za modrou čarou a jeho střela překvapivě skončila v brance Zlína. Puk byl možná tečovaný jedním z domácích obránců.

Sparťanský trenér Výborný stáhl hru na tři útoky, do hry už nezasáhl nejlepší střelec základní části Petr Ton. Ve 49. minutě chyboval při rozehrávce Bříza, ale Okálovu šanci včas stačil zneškodnit Vykoukal.

Na druhé straně měl obrovskou šanci Sivek, na kterého zapomněla domácí obrana. Murín ale stihl včas povyjet a střelu sparťanského hráče chytil. Za okamžik inkasoval ránu pukem do nechráněného místa Bříza, ale po krátkém ošetření mohl pokračovat.

Okál premiérově překonal Břízu

Rozhodnutí přišlo necelých pět minut před koncem. Při vyloučení Hanzlíka nahodil puk od modré čáry Galvas, Bříza zůstal dezorientovaný před brankovištěm a domácí veterán Miroslav Okál poslal Hamé znovu do vedení. Pro Okála to byla premiérová trefa za záda Petra Břízy.

Spartě už v závěru nepomohla ani hra bez brankáře, Zlín si vítězství a dvouzápasové vedení v sérii pohlídal.

Hamé Zlín - Sparta Praha 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Barinka (Leška, Mokrejš), 56. Okál (Rachůnek, Galvas) - 24. Hanzlík (Bříza). Rozhodčí: Bolina, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 5620. Stav série: 2:0.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Rachůnek - Kristek, Benda, M. Čech - Melenovský, Gardoň, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík - Ton, Marek, Sivek - O. Kratěna, J. Hlinka, Chabada - Špaňhel, J. Straka, Netík - Langhammer, Kašpařík, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.