Liberec - Chabarovsk 2:1 SNHokejisté Liberce zdolali v přípravě Chabarovsk

Liberec

Hokejisté mistrovského Liberce zdolali v přípravném utkání na domácím ledě ruský Chabarovsk 2:1 po samostatných nájezdech. Duel byl pro Bílé Tygry i generálkou před vstupem do Ligy mistrů, v které je čeká první duel v neděli 21. srpna doma proti norskému Lörenskogu.

Ilustrační foto.

Účastník Kontinentální ligy vedl v Liberci od 32. minuty, kdy se prosadil finský útočník Kristian Kuusela. Domácí vyrovnali v polovině třetí třetiny, kdy využil přesilovou hru slovenský forvard Milan Bartovič. V nastavení se nerozhodlo a v nájezdech si připsal rozhodující trefu Vladimír Svačina.

Na Steel Cupu v Třinci porazili domácí Oceláři Vítkovice 4:3 v prodloužení a spravili si chuť po páteční porážce se Slovanem Bratislava 2:3, při které přišli o bodový zisk až trefou v poslední minutě. Ostravané naopak nenavázali vítězství nad Linköpingem 3:2. Vítkovice v derby sice třikrát dotáhly ztrátu, ale v šesté minutě nastavení rozhodl jejich bývalý útočník Zbyněk Irgl.

Kometa Brno na Dolomiten Cupu v německém Neumarktu podlehla Norimberku 2:3 a bude hrát v neděli od 16:00 o třetí místo s Klagenfurtem, který v pátek podlehl Augsburgu 1:4. Brňané prohrávali od páté minuty, ale v druhém dějství díky trefám Lukáše Vágnera a Tomáše Havránka otočili stav. Jenže ještě v druhé třetině vyrovnal David Steckel a v 48. minutě rozhodl Brandon Segal.

Přípravný hokejový zápas:
Bílí Tygři Liberec - Amur Chabarovsk 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 50. Bartovič, rozhodující sam. nájezd Svačina - 32. Kuusela.
Steel Cup:
HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. D. Nosek, 26. Adamský, 48. Roth, 66. Irgl - 14. E. Němec, 30. Tomi, 52. Vandas.