Rubriky:

Tipsport extraliga

Play-off on-line: Sparta - Zlín, Znojmo - Vítkovice

18. března 2006 16:01 - PRAHA

Do Znojma a na led pražské Sparty zavítá v sobotu poprvé play-off hokejové extraligy. Zatímco Orli dokázali v úvodním dvojzápase s Vítkovicemi vybojovat jedno vítězství, Sparta neuspěla na ledě Zlína ani jednou a případná sobotní prohra by ji dostala na pokraj vyřazení. Sledujte obě utkání od 17 hodin v on-line reportážích na stránkách Sport.cz.

Sparťané jsou si dobře vědomi, že v sobotu potřebují uspět. Při stavu 0:3 v sérii by šance na postup do semifinále byly minimální. "První zápas bude důležitý. Všichni jsou odhodláni dát do toho vše a uvědomujeme si, že je rozdíl, jestli to bude 1:2 nebo 0:3," řekl kouč František Výborný.

On-line ČP play-off - čtvrtfinále, 3. zápasy
Sparta Praha - Zlín (stav série 0:2)
Znojmo - Vítkovice (stav série 1:1)

Ve Zlíně před pražskými odvetami převládá rozhořčení nad trestem útočníka Trávníčka, jenž dostal dodatečně distanc na čtyři zápasy. "Po podání protestu na Trávníčka mě Sparta zklamala. My si půjdeme v nadcházejících zápasech svou cestou," řekl trenér Hamé Ernest Bokroš, z něhož ani dva dny po zápase nevyprchalo nazlobení.

Zlínští považují trest pro svého hráče za nespravedlnost a také proto se Bokroš nechtěl k pokračování čtvrtfinále vyjadřovat. "Jsme s výjimkou Trávníčka kompletní. Dostali jsme se do psychické výhody, obě výhry jsme vydřeli, ale zatím se nedá v ničem kalkulovat. Na velkém kluzišti budou mít útočníci Sparty více prostoru. V tom bude naše nevýhoda," uvedl slovenský trenér.

Vůjtek čeká podobný vývoj zápasů

Hokejistům Znojma se podařilo ve Vítkovicích splnit cíl a vyhráli jeden zápas. "Oba úvodní zápasy ale potvrdily, že série bude velmi vyrovnaná, těžká a náročná. Za důležité považuji, že jsme před domácím pokračováním kompletní," uvedl trenér Orlů Miloslav Hořava.

S cílem alespoň jednou uspět vystoupí ve Znojmě i Vítkovičtí. I když hráči předvídají, že na užším znojemském kluzišti přibude dramatických momentů, kouč Vladimír Vůjtek očekává obdobný vývoj jako v Ostravě. "Budou to zase vyrovnané zápasy, ve kterých může rozhodnout jediná chyba," řekl Vůjtek.

"My bychom si vše usnadnili, kdybychom byli jen o trochu úspěšnější v koncovce. Šance si vytvoříme, ale s jejich realizací je to horší," dodal Vůjtek. Vítkovicím se v play-off zatím vyhýbají zranění, tým by měl proto nastoupit v kompletní sestavě.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..