Rubriky:

Tipsport extraliga

Potemnělému ledu po gólu je konec. Proč extraliga ustupuje od zhasínání světel?

2. září 2016 19:08 - Praha

Z některých stadiónů ten obrázek určitě dobře znáte. Když hokejisté domácího týmu vstřelí gól, světla v aréně jsou úmyslně zhasnuta a fanoušci se mohou z dosažené branky radovat při pohledu na siluety hráčů. Pro někoho magický okamžik, jenže od nového ročníku, který startuje už příští pátek, má tato praktika odzvoněno.

 

Radek Petrášek, ČTK

Upozorňuje na to nové pravidlo zanesené do herního řádu soutěže. V průběhu utkání, tedy nejen po dosažení gólu, ale i během komerčních přestávek je zhasínání arén zakázáno.

„Pořádající klub je povinen zajistit, aby nejpozději 1 minutu před začátkem každé části hry byla ledová plocha osvětlena v intenzitě zápasového režimu," píše se v herním řádu.

Tato novinka byla na valné hromadě Asociace profesionálních klubů jednomyslné přijata, jak informují oficiální stránky vítkovického klubu. Důvod je zřejmý - již několikrát došlo na ledě po zhasnutí světel k incidentu, který pak nemohla disciplinární komise na videu zpětně prošetřit, neboť pořízené záběry nebyly kvůli nízkému osvětlení průkazné.

Počínaje prvním kolem nové sezóny tak kluby budou moci uplatnit efekty ze světelné show jen před začátky zápasů.

škv, Sport.cz

Souhlasíte s nově zavedeným pravidlem o zákazu zhasínání světel?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..