Rubriky:

Tipsport extraliga

V Brně o titulu hovořit nechtějí. Kapitán Čermák slibuje ofenzivnější hokej

7. září 2016 13:45 - Brno

Slovu titul se prozatím vyhýbají. Brněnští hokejisté hovoří o ambicích v nové sezóně diplomaticky, byť tým s posilami Martinem Eratem, Vincourem, Kvapilem, Zaťovičem, Ondřejem Němcem, Haščákem či Gulašim je mnohými pasován za největšího favorita extraligy.

 

Profimedia.cz

„Samozřejmě že všichni včetně mě toužíme po velkém úspěchu. Nemá ale smysl o tom hovořit dopředu. Nejdřív si musíme vybojovat co nejvýhodnější pozici v základní části a v play off pak budeme chtít pochopitelně dojít co nejdál. Vyhrát poslední utkání v sezóně chtějí úplně všichni, vyhlašovat něco s předstihem se většinou nevyplácí," tvrdí kapitán Komety Leoš Čermák.

Připustil ovšem, že se v Brně dal přes léto dohromady hodně silný tým. „Přišli zkušení kluci, kteří prošli nejlepšími soutěžemi světa a ve svých někdejších mužstvech byli většinou lídry. V týmu obrovsky vzrostla konkurence. Měli bychom nyní předvádět mnohem ofenzívnější hokej a střílet víc gólů," předpokládá Čermák, který je v 38 letech nejstarším hokejistou Komety.

Kamil Pokorný, jeden z asistentů hlavního kouče Zábranského, se rovněž nehodlá pouštět do žádných velkohubých prohlášení. „Do sezóny vstoupíme s pokorou. Naším cílem je ale dobře pracovat na trénincích a v zápasech, pohledným a útočným hokejem bavit naše skvělé fanoušky a samozřejmě vyhrávat," vypočítal.

Mladíci dostanou prostor i v mistrovských zápasech

Pochvaluje si, že po šesti porážkách v řadě si Brňané v závěrečných dvou přátelských duelech s Hradcem Králové a Znojmem připsali vítězství. „V pátek ve Zlíně na ně budeme chtít navázat. Potřebujeme dobře vstoupit do sezóny," vzhlíží Pokorný už k premiérovému extraligovému střetnutí.

Vedle zkušených posil dostávali v přípravě šanci i talentovaní mladíci. „Někteří jsou ještě dorostenci. Předpokládáme, že jim dáme prostor i v mistrovských zápasech. Je dobře, že disponujeme hodně širokým kádrem, to je naše veliká devíza. V případě zranění budeme mít kam sáhnout. A na šanci čekají také další naši hráči, kteří sezónu začnou na hostování v prvoligových týmech Třebíče a Přerova," pochvaluje si.

Pokorný očekává v pátek ve Zlíně tuhý boj. „Pro fanoušky obou mužstev to bude rozhodně velký tahák. Domácí budou určitě svým urputným hokejem hodně nepříjemní, ale pocestujeme do Zlína pochopitelně s touhou zvítězit," dodal.

čfo, Sport.cz, Právo

Zahraje si Kometa Brno v letošní extraligové sezóně finále play off?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..