Hradec ztratil vyhraný zápas! Třinec si zastřílel, Vítkovice na úvod extraligy porazily Spartu

lik, jisSport.cz

Zahajovací kolo hokejové Tipsport extraligy v pátek odstartovalo šesti zápasy. Prvního vítězství se v domácím prostředí dočkal Třinec, který otočil duel s Pardubicemi (4:1). Na vlas stejný výsledek promarnili hradečtí hokejisté, kteří doma nakonec prohráli v prodloužení s Mladou Boleslaví 4:5. Vítkovice před vlastním obecenstvem udolaly Spartu 3:2 po samostatných nájezdech. Kometa Brno zvládla duel plný zvratů a ve Zlíně uspěla 5:3. Chomutovští Piráti porazili Karlovy Vary 3:2. Nejrychlejší branku úvodního kola extraligy vstřelil v čase 1:31 litvínovský Robin Hanzl, Verva si veze z Olomouce tři body za výhru 3:1.

Boleslavští hráči se radují z gólu. Zleva Matěj Stříteský, Dominik Pacovský a Jakub Orsava.

V Hradci se děly velké věci. Domácí Mountfield ještě v polovině zápasu držel luxusní náskok 4:1, jenže ani to na plný bodový zisk nestačilo. Boleslav duel otočila i přesto, že dohrávala bez vyloučeného beka Trončinského a v závěru utkání točila jen čtyři zadáky. Dva góly vstřelili domácí Bedřich Köhler a boleslavský Tomáš Urban.

Vítkovice trápily pražskou Spartu, dlouho držely těsný náskok 2:1, ale dvoubrankový Tomáš Netík poslal v 3. třetině zápas do prodloužení. To o vítězi nerozhodlo, rozhodující samostatný nájezd proměnil domácí Szturc. Pardubice začaly v Třinci vedoucím gólem Nahodila, ale domácí Oceláři potvrdili roli papírového favorita a ještě do sirény duel otočili. Třinec nakonec zvítězil pohodlně 4:1.

Vítězně vkročila do nové sezóny i brněnská Kometa. Značně posílený tým zvládl napínavý duel ve Zlíně, kde se přelévalo vedení z jedné strany na druhou. Brno i díky dvěma zásahům Marka Kvapila vyhrálo 5:3. Venku uspěl i předminulý mistr Litvínov - v Olomouci chytil perfektně začátek a po rychlých trefách Robina Hanzla s Hüblem nakonec zvítězil 3:1. Podkrušnohorské derby zvládl lépe Chomutov, který otočil duel s Karlovými Vary (3:2).

Zápasy 1. kola Tipsport extraligy
Třinec - Pardubice 4:1
Branky: 11. Hrňa, 12. Adamský, 34. Kane, 50. Petružálek - 9. Nahodil.
Vítkovice - Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 8. Vandas, 9. a rozhodující nájezd Roman - 12. a 45. Netík.
Hradec Králové - Ml. Boleslav 4:5 po prodloužení
Branky: 3. a 23. Köhler, 17. Bednář, 18. Knotek - 41. a 62. Urban, 19. Vampola, 30. Žejdl, 40. Hyka.
Chomutov - Karlovy Vary 3:2
Branky: 17. Sklenář, 40. Mrázek, 59. Vondrka - 8. Kindl, 60. Sičák.
Zlín - Brno 3:5
Branky: 6. Bukarts, 21. Holík, 42. Kotvan - 18. a 51. Kvapil, 35. Němec, 37. Haščák, 60. Zaťovič.
Olomouc - Litvínov 1:3
Branky: 59. Knotek - 2. R. Hanzl, 7. Hübl, 60. Černý.

2 : 0 Třinec - České Budějovice 2 : 0 dohráno
20240328T17 : 00:00+0100