Rubriky:

Tipsport extraliga

Trvaj: Hrajeme na hranici možností

27. března 2006 11:54

Brankář znojemských Orlů Jiří Trvaj byl jedním z hlavních strůjců historického postupu jihomoravského klubu do semifinále play-off. Ve čtvrtfinále předčil střelce Vítkovic a nyní jej čeká brankařský duel s Petrem Břízou ze Sparty. "Chceme dokázat, že je ve Znojmě momentálně hodně kvalitní mužstvo," říká Trvaj v rozhovoru pro Právo.

Jak jste oslavil historický postup Znojma do semifinále extraligy?
Decentně. Po posledním čtvrtfinále s Vítkovicemi jsme chvíli poseděli a dali si dvě pivka. Na bujaré slavení není čas.

Duel, jenž vás posunul mezi čtyři nejlepší týmy, se vám stále ještě honí hlavou?
Samozřejmě. Jsem hrozně rád, že mohu být u toho, když Znojmo poprvé v historii klubu dosáhlo tak výrazného úspěchu. Z utkání mi pochopitelně zůstávají v paměti hlavně dva momenty. Moje hrubá chyba při vyrovnávacím gólu Vítkovic a pak slastné poslední minuty, kdy už bylo jasné, že nám postup nikdo nevezme. V závěru utkání mi najednou vhrkly do očí slzy. Byl jsem tak dojatý, že jsem chvíli ani nevěděl, co se na ledě děje.

V předchozích sezónách se Znojemští pokoušeli o postup do semifinále čtyřikrát marně. V čem tkví síla současného mužstva?
Vytvořili jsme jednolitý tým. Všichni kluci podávají výkon na hranici svých možností. Někteří zřejmě i nad ní. V sérii s Vítkovicemi jsme nechali na ledě úplně všechno. Měl jsem pocit, že jsme chtěli vyhrát víc než soupeř.

Co očekáváte od semifinále se Spartou?
Chceme i proti Pražanům dokázat, že je ve Znojmě momentálně hodně kvalitní mužstvo. Rádi bychom v prvních dvou domácích zápasech stoprocentně využili domácího prostředí.

Vy máte Spartě co odvádět. Před čtyřmi lety jste s ní prohrál s Vítkovicemi ve finále.
To je pravda. Moc si z té série už ale nepamatuju. Nastávající semifinále nepovažuju v žádném případě za odvetu, vždyť proti sobě stojí jiné celky.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..