Kuchler zajistil Ústí druhou barážovou výhru nad Vsetínem

Ústí nad Labem

Útočník Jiří Kuchler zajistil i druhou výhru hokejistů Ústí nad Labem v baráži o extraligu nad Vsetínem. Po vítězné brance z prvního duelu rozhodl ve čtvrtek v 42. minutě o dalším úspěchu Severočechů, kteří vyhráli 3:1. Šampion první ligy se tak ujal v sérii na čtyři vítězné duely vedení 2:1. Čtvrté klání se hraje opět v Ústí nad Labem v pátek od 18:00.

Výhru Ústí znovu vychytal Roman Málek - ilustrační foto.

Ústí mělo hned v první minutě po faulu Kučného výhodu přesilové hry, ale domácím se nedařilo dostat do pásma a necelou půlminutu před jejím koncem fauloval Jankových. Ve zkrácené přesilovce Vsetína vyzkoušel brankáře Málka obránce Horák. Po vyloučení Zdráhala měli jednoho hráče navíc v poli opět domácí, vypracovali si šance, ale neproměnili je. Grof po průniku pálil jen do Hoviho betonů a Jankových netrefil odkrytou branku.

Při Bauerově trestu už většina diváků ve vyprodané ústecké hale jásala. Hoviho prostřelil tvrdou ránou bek Vála. Na Málka na druhé straně nevyzrál Rob, více ze hry ale měli domácí. Červenkovu střelu však vsetínští hráči zblokovali, Mazancův pokus zase těsně minul branku. V závěru zahrozil i vsetínský Duba.

Valaši ožili

Druhou část načala Pazourkova příležitost, ale v 24. minutě šestinásobný český mistr, který hájí své postavení v nejvyšší soutěži, vyrovnal díky povedené střele Dubce. Málek na jeho ránu z levého kruhu do levého horního rohu nestačil. Valaši ožili a po Kučného střele neuspěl z dorážky Valko. Při Eiseltově vyloučení dvakrát zkoušel štěstí Steiner. Severočeši se nastěhovali před Hoviho při dvou přesilových hrách, ale Eiselt, Klimt ani Antoš stavem nepohnuli.

Povedlo se to však hned v úvodu závěrečné třetiny Kuchlerovi, který si po 74 vteřinách hry úspěšnou dorážkou připsal další důležitou trefu v baráži. Vsetínské snaze o vyrovnání v podobě pokusů Demela, Horáka a Roba chyběla přesnost. Domácí byli ale při chuti a z rychlých akcí mohli zvýšit. Červenkovu možnost zlikvidoval betonem Hovi, Eiselt také pálil jen do dobře postaveného Fina.

Vsetín pro Málka nebezpečný nebyl

Na začátku závěrečné desetiminutovky se Ústí ubránilo při trestu kapitána Antoše, ale Vsetín pro Málka nebezpečný nebyl. Potom hosty připravila na necelé čtyři minuty o možnost tlaku vyloučení Stantiena a Horáka. Domácí Lvi z výhody, na deset sekund dokonce zdvojnásobené, také pojišťovací gól nevytěžili.

Těsně po skončení přesilovky se ocitl před Hovim Eiselt, ale blafákem vsetínskou oporu nepřekonal. Hosté sáhli 81 vteřin před koncem hned po Pazourkově vyloučení k power play a ve výhodě dvou mužů v poli trefil osamocený Demel jen Málka, který potom kryl i Robovu ránu. Dvě vteřiny před sirénou pojistil výsledek do prázdné branky Sýkora.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): "Byl to hokej, jaký se v baráži hraje, to znamená boj o každý kus ledu. Kdo čekal pohledný hokej a přelévání šancí ze strany na stranu, tak byl asi zklamaný. Byli jsme šťastnějším mužstvem. V pátek musíme pokračovat v dobrém pohybu a agresivitě."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Klíčový gól byl na 1:2, protože jsou to zápasy, které rozhoduje jedna branka. Ten náhodný gól nás srazil hodně. Soupeř si pak vedení bránil. Série ještě nekončí, čtyři vítězství jsou daleko. Nějaké změny v pátek v sestavě uděláme."

Slovan Ústečtí Lvi - Vsetínská hokejová 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Vála (Grof), 42. Kuchler (Slížek), 60. Sýkora (Antoš) - 24. Dubec (Rob). Rozhodčí: Minář, Smeták - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:10, navíc Dubec (Vsetín). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Stav série: 2:1.
Ústí nad Labem: Málek - Jan Kudrna, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt. Trenéři: Hynek a V. Evan.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Horák, Spitzer, Bolf, Bauer - Valko, Stantien, Demel - Zdráhal, Steiner, Duba - Dubec, Jenáček, Rob. Trenéři: Kopřiva a Vlach.