Rubriky:

Tipsport extraliga

Mikulík: Obrat svědčí o naší velké síle

1. dubna 2006 12:23

V závěru základní části chyběl Milan Mikulík trenérům kvůli zranění, ale v play-off už útočník Znojma vstřelil tři branky. Naposledy se trefil v pátečním utkání semifinále proti Spartě, kdy jeho branka rozhodla o vítězství 3:1. V rozhovoru pro deník Právo vykládal hrdina zápasu o dobré spolupráci v útoku s Pucherem a Štefankou nebo plánech Znojma pro zápasy v Praze.

V play-off jste se trefil už potřetí. Byl gól Spartě na 2:1 dosud nejdůležitější?
Určitě. Vždyť nám otevřel cestu k vítězství. Kalkuloval jsem při něm s tím, že obránce Ptáček zakryl Břízovi výhled. Poděkovat ale musíme i Jurajovi Štefankovi, který dokázal odpovědět na rychlou vedoucí branku Pražanů.

V čem jste byli ve druhém utkání lepší než Sparta?
Dali jsme tentokrát víc gólů. Pražané vyrobili víc chyb než ve čtvrtek. My jsme jich dokázali využít.

Jak to, že jste opět inkasovali rychlou branku hned na začátku střetnutí?
Těžko říct. Tentokrát nás zaskočila ještě víc než ve čtvrtek, protože jsme si chtěli úvod utkání pohlídat. Naštěstí se nám tentokrát povedlo skóre přetočit. Obrat svědčí o naší velké morální síle. Je super, že pocestujeme do Prahy za stavu 1:1.

Zatím jste výrazně lepší než Sparta v přesilovkách i oslabeních.
Toho si hrozně vážím. Zejména v oslabení se nám teď skvěle daří. Je to o to cennější, že sparťané mají hrozně šikovné útočníky.

Čím to, že je vás v play-off tolik vidět?
Měl jsem obrovské štěstí. Vrátil jsem se na led po dlouhodobém zranění těsně před vyřazovacími boji a trenéři mi dali záhy důvěru v prvním útoku. Vedle Petera Puchera a Juraje Štefanky se mi hraje skvěle. Dokážeme si vzájemně vyhovět. Mým hlavním úkolem je dělat jim prostor před soupeřovou brankou. Když dám gól sám, je to něco navíc.

S jakým cílem vyrazíte k odvetám do hlavního města?
Nechci vyhlašovat, že tam jedeme vyhrát jeden zápas, jak bývá obvyklé. Budeme se snažit předvádět dál naši hru a pokud podáme takový výkon jako ve druhém střetnutí ve Znojmě, můžeme si klidně odvézt i dvě vítězství.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..