Rubriky:

Tipsport extraliga

Ostuda, katastrofa. Boleslav zažila v Praze zemětřesení, trenér se styděl

8. října 2016 01:20 - Praha

Devět gólů na jedné straně, na druhé svítila nula. Hokejisté Sparty v 10. kole Tipsport extraligy nedali šanci Mladé Boleslavi. Ta přijela sice s vizitkou čtyř výher a třetím místem v tabulce, ale domácí během 94 sekund druhé části dali tři góly a bylo po utkání. Naopak ještě hostům přitopili, až došlo na debakl. „Těžko se to hodnotí. Není moc zápasů, kdy se trenér stydí za svou práci. Tohle byl jeden z nich,“ řekl po utkání boleslavský asistent Marian Jelínek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

První třetina ještě pohromě nenasvědčovala, Sparta vyhrála 1:0. Jenže pak v každé další přidala po čtyřech gólech. „Jsme rádi, že to takto dopadlo. První třetina se tak nevyvíjela, ale druhou jsme zvládli dobře. Ten konec už je druhá věc," nechtěl se pouštět do velkých oslav Petr Vrána, který vstřelil dva góly.

Od druhé třetiny byly na ledě dva týmy, jeden hrál, druhý sekundoval v roli sparingpartnera, který postupně vadl, až zvadl úplně. „Někdy není den a některé věci se sesypou. Než jsme utekli na 3:0, tak hráli dobře. Když se to začne sypat, tak to už je psychicky náročné, nám tam všechno padalo," hodnotil dále Vrána.

Fanoušci skandovali desítku, nakonec se jí nedočkali. „Můžeme být rádi za devět a nepokoušet to. Kluci to pak zkoušeli, stříleli, každý chtěl dát gól," dodal sparťanský útočník, který zažil podle skóre nejlepší zápas v dresu Sparty.

Co ty lidi blázní, divil se Trončinský

Tři využité přesilovky, dva góly v oslabení. Sparta s Mladou Boleslaví využila hodně příležitostí, většina z 5575 diváků se bavila. „Trochu jsme se seřvali, ale nebudu konkrétní. Trenéři ani moc nekřičeli, nevím, co jsme tady předvedli," měl těžkou hlavu boleslavský obránce Marek Trončinský, který litoval promarněných šancí v úvodní třetině.

„Ve druhé nám to tam napadlo, řekli jsme si, že se připravíme na další zápas, to se tak říká, ale moc jsme se nepřipravili. Asi si budeme muset zítra (v sobotu) o tom v kabině popovídat. Nemyslím si, že jsme se na to vykašlali, ale oni ukázali sílu v přesilovkách. Po takovém začátku je 9:0 docela krutých."

Před Spartou Boleslav čtyřikrát vyhrála, získala dvanáct bodů, patřilo jí třetí místo v tabulce. Jenže přijela do Prahy a dostala za uši. „Kéž by to bylo tak, že se vše špatné sešlo teď. Horší už to snad být nemůže. Když to bylo 6:0 a lidi řvali deset, tak jsem si říkal, co blázní, ale málem tam desátý spadnul, to bych se asi propad hanbou, dneska to byla katastrofa, ale jinak to máme dobře rozjetý," dodal Trončinský.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..