Vsetín je krůček od udržení v hokejové extralize

VSETÍN

Stačí jedno vítězství a hokejisté Vsetína si zachovají extraligovou příslušnost i pro další sezónu. Poslední tým základní části nejvyšší soutěže v pondělí přemohl v pátém utkání baráže Ústí nad Labem 2:1, když oba góly vytěžil z úvodní převahy už do šesti minut. Ústí se vzchopilo až v závěru, ale Kuchler pouze snížil.

Výhru Vsetínu vychytal brankář Sasu Hovi - archivní foto.

Ve středu budou Severočeši za stavu 2:3 na zápasy na domácím ledě čelit hrozbě vyřazení.

Vsetínu se na domácím ledě před naprosto zaplněným hledištěm skvěle vydařil úvod zápasu a brzy získal rozhodující náskok. Výraznou šanci na otevření skóre v podobě přesilovky pět na tři využil Stantien vteřinu před návratem obou vyloučených, o necelé dvě minuty později Rob šikovně zvednul kotouč nad Málkovo rameno po Dubcově přihrávce od mantinelu.

Domácí obrana nechybovala a Ústí se dlouho jen obtížně probíjelo před Hoviho branku. Naopak šanci na zvýšení vedení měl Duba. Až na začátku třetí části Kuchlerův gól po šťastném odrazu puku probudil hosty k důraznější útočnému projevu a Jankových i Eiselt mohli vyrovnat.

Vsetín by pět minut před koncem uklidnil využitím šance Jenáček, jenže zblízka na Málka nevyzrál. Ústí však už nepomohla ani 2,5 minuty trvající power play.

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Začali jsme výborně, přístupem i nasazením jsme Ústí předčili. Utkání pak bylo hodně tvrdé a vyhecované, ale cítíme se psychicky silnější než soupeř."

Pavel Hynek, trenér Ústí nad Labem: "Nedali jsme si pozor na zbytečná vyloučení, dva rychlé góly v naší síti mužstvo srazily a zvedlo se až kontaktní trefou. Potom přišly i šance, jenže v koncovce scházelo štěstí."

Vsetínská hokejová - Slovan Ústečtí Lvi 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Stantien (Rob, Jenáček), 6. Rob (Dubec, Jenáček) - 44. Kuchler (Slížek, Havel). Rozhodčí: Minář, Smeták - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, navíc Stantien - Sýkora 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5133. Stav série: 3:2.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Bolf, Bauer, Horák, Spitzer - Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Jenáček, Rob - Sakrajda, Steiner, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Ústí nad Labem: Málek - Jan Kudrna, Zápotočný, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Hájek - Jankových, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Eiselt, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt. Trenéři: Hynek a V. Evan.