Hradec nasázel Kometě pět gólů, poslední Plzeň zaskočila lídra. Na dno klesly Pardubice

Nejlepší dva celky probíhajícího ročníku Tipsport extraligy Třinec a Brno musely v nedělních utkáních 15. kola skousnout první porážku v základní hrací době. Největší překvapení se zrodilo ve Werk Areně, kde lídr soutěže prohrál s poslední Plzní 3:4. Nedařilo se ani Kometě, jež prohrála v Hradci Králové 1:5. Vítěznou osmizápasovou sérii přerušil Litvínov, který podlehl ve Zlíně domácím Beranům 1:4. Mistrovský Liberec porazil Karlovy Vary 2:0, Olomouc udolala Mladou Boleslav 2:1 a Chomutov zvítězil nad Vítkovicemi 4:0. Tříbodový zisk si připsala i Sparta. Doma přehrála 4:1 Pardubice, které spadly na samé dno tabulky.

Plzeňští hokejisté se radují z gólu na ledě Třince.

Sparta nad Pardubicemi rychle vedla po přesilovkové trefě Čajkovského, nicméně klíčová pasáž zápasu se odehrála mezi 34. a 36. minutou. Nejprve taktéž v početní výhodě srovnal Tomášek, domácí ovšem na jeho zásah rázně odpověděli. O minutu později vrátil Pražanům jednogólový náskok svým premiérovým zásahem v nejvyšší soutěži Kalina a 67 vteřin po jeho brance rozvlnil síť za Maxwellem i Kumstát.

Svěřenci trenéra Jiřího Kalouse se už o vítězství nenechali připravit, na konečných 4:1 upravil v samém závěru v oslabení střelou do prázdné klece Pech. Dynamo tak vyšlo v extralize potřetí v řadě naprázdno a po vítězství Plzně v Třinci kleslo na poslední příčku.

Plzeň zaskočila Oceláře

Po čtyřech porážkách za sebou zabrala trápící se Plzeň, a navíc na ledě lídra z Třince, kde se od ní body nečekaly. Indiáni vedoucí celek tabulky zaskočili a v polovině střetnutí si vypracovali po trefách Indráka, Kracíka a Slováka Hrnky tříbrankový náskok. Oceláři se však nevzdávali a duel dokázali zdramatizovat. Nejprve gólem do šatny snížil Marosz a v 51. minutě přiblížil Slezany na dostřel Adamský.

Jenže uběhlo jen půl minuty a Pulpán vrátil svému mužstvu dvoubrankový náskok, který se ukázal jako rozhodující. První porážku Ocelářů v základní hrací době už neodvrátil ani Polanský, jenž v 55. minutě upravil na konečných 3:4.

Západočeši se díky cenné výhře zvedli ze dna tabulky, aktuálně jim patří dvanácté místo.

Kometa padla v Hradci

Nedařilo se ani druhé Kometě, která si taktéž jako Oceláři připsala první porážku v sezóně po šedesáti minutách. Brňané inkasovali v Hradci Králové celkem pětkrát.

Již po 18 sekundách otevřel skóre domácí Dragoun, Hruška těsně před první sirénou srovnal, ve zbytku střetnutí se ale těšili z gólů už jen fandové Mountfieldu. Bulík prvním gólem v sezóně upravil na 2:1 a v závěrečné části přidali Východočeši další tři branky, když postupně skórovali Jarůšek, Potulny a Pláněk.

Lašák potřetí v řadě vychytal nulu

Liberec se v posledních utkáních pyšní výtečnou defenzivou, což dokázal i proti Karlovým Varům. Bílí Tygři zdolali lázeňský tým díky dvěma využitým přesilovkám, v nichž brankáře Závorku překonali Krenželok a Lakatoš, jehož gól musel potvrdit videorozhodčí.

Gólman Ján Lašák odchytal třetí zápas s čistým kontem v řadě, proti Energii čelil v neděli pouhým deseti střelám. I jeho zásluhou vyhrál úřadující mistr třetí duel za sebou.

Berani přerušili Chemikům vítěznou sérii

Zlín si před vlastním publikem poradil s Litvínovem a ukončil mu jeho osmizápasovou sérii výher. Berani porazili Chemiky ve svém hájemství už potřinácté za sebou. Gólem a asistencí přispěl k triumfu Lotyš Bukarts.

Chomutov zdolal Vítkovice 4:0. První nulu v extralize si připsal Ján Laco, který v utkání kryl všech 18 střel. Piráti potřetí za sebou zvítězili před vlastními fanoušky, proti Ostravanům zaznamenali tři zásahy v početních výhodách.

Po pěti porážkách v řadě zabrala Olomouc. Hanáci zdolali Mladou Boleslav 2:1. Vítězný gól obstaral ve 33. minutě Jan Knotek.

Hokejová Tipsport extraliga - 15. kolo:
Sparta - Pardubice 4:1
Branky: 6. Čajkovský, 35. Kalina, 36. Kumstát, 57. Pech - 34. D. Tomášek.
Třinec - Plzeň 3:4
Branky: 40. Marosz, 51. Adamský, 55. Polanský - 17. Indrák, 26. Kracík, 32. Hrnka, 51. Pulpán.
Liberec - Karlovy Vary 2:0
Branky: 8. Krenželok, 48. Lakatoš.
Olomouc - Mladá Boleslav 2:1
Branky: 17. Eberle, 33. Knotek - 32. Hyka.
Hradec Králové - Kometa Brno 5:1
Branky: 1. Dragoun, 29. Bulík, 47. Jarůšek, 52. Potulny, 55. Pláněk - 20. J. Hruška.
Zlín - Litvínov 4:1
Branky: 4. Kubiš, 19. Říčka, 43. Bukarts, 59. Holík - 46. V. Hübl.
Chomutov - Vítkovice 4:0
Branky: 8. Poletín, 14. Kämpf, 39. Huml, 50. Skokan.