Rubriky:

Tipsport extraliga

Trenér Říha se vrací do Pardubic

8. dubna 2006 22:04 - PARDUBICE

Hokejový trenér Miloš Říha se po dvou letech vrací do Pardubic. Východočeský extraligový klub dnes oficiálně potvrdil, že se Říha stane nástupcem Vladimíra Bezdíčka, který mistrovský tým vedl v druhé polovině sezóny a společně s Petrem Hemským s ním nedokázal postoupit do play-off.

 

Sport.cz

"Po určité době vyjednávání jsme došli s trenérem Milošem Říhou, který akceptoval návrh víceleté smlouvy, k dohodě," řekl generální manažer HC Moeller Zbyněk Kusý na oficiálních internetových stránkách. Přesné složení nového realizačního týmu bude podle jeho slov oznámeno v následujících dnech. "Tyto detaily budou projednány zhruba v polovině příštího týdne," uvedl Kusý s tím, že Říha si vybere své asistenty sám.

Sedmačtyřicetiletý Říha v Pardubicích v minulosti již několikrát působil a v roce 2003 s ním získal stříbrné medaile po finálové porážce s pražskou Slavií. V následující sezoně s týmem vyhrál základní část soutěže, ale v play-off ambiciózní mužstvo nečekaně vypadlo v dramatické bitvě s Plzní. Říha poté odešel do bratislavského Slovanu, se kterým se radoval ze zisku titulu, a následně zamířil do Ruska.

S moskevským Chimikem v superlize postoupil do druhého kola play-off, kde mužstvo s trojicí Čechů Dušanem Salfickým, Alešem Píšou a Janem Hejdou nestačila na Lokomotiv Jaroslavl. Říha měl podle původních zpráv v klubu i nadále působit, ale nakonec se nedohodl na podmínkách nové smlouvy a v superlize skončil.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..