Chomutov - Litvínov 2:4Hokejisté Litvínova vyhráli v Chomutově a upevnili si třetí místo

Chomutov

Chomutov 4:2 a oplatili tak Pirátům porážku z prvního vzájemného souboje v sezoně. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Martin Hanzl. Chomutov na vlastním ledě neprodloužil sérii tří výher, Litvínov vyhrál desátý z posledních jedenácti zápasů a upevnil si třetí místo v tabulce.

Martin Hanzl (vlevo), Jakub Černý a Martin Kokeš se radují z gólu. Litvínov vedel v Chomutově.

Utkání, které sledovala vyprodaná SD arena, začalo ve vysokém tempu. Po střele Hübla z mezikruží pálil na druhé straně ze stejné pozice Růžička mladší, oba neúspěšně. V 6. minutě poslal Piráty do vedení Huml, jenž po dvanácti vteřinách využil početní výhodu. Laca prověřil bekhendovým blafákem Martin Hanzl, který stál krátce poté v další šanci Litvínova. Než měli možnost početní výhody i hosté, Kämf nedokázal přehodit beton ležícího Januse.

V počátku druhé třetiny měl Litvínov ještě část početní výhody, kterou však nevyužil. Krátce poté vyrovnal z levého kruhu pro vhazování Lukeš. Po dalším ubráněném oslabení šla Verva do vedení zásluhou Martina Hanzla, jenž tečoval střelu Skleničky od modré čáry. Tyčku litvínovské branky nastřelil Skinner.

Defenzivní hokej v počátku posledního dějství příliš šancí nepřinesl. Ve 48. minutě měl velkou šanci Kaše, kterého však zastavil Sörvik. V polovině třetiny vyrovnal Huml, který si tak připsal druhou branku v zápase. Rychlou odpověď zajistil Válek, jenž nedal z mezikruží Lacovi šanci a vrátil Vervě vedení. Po šanci Jurčíka, který nastřelil tyčku, vstřelil čtvrtý gól hostů Martin Hanzl, jenž přesně zakončil přečíslení dva na jednoho.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Huml (Poletín, Rutta), 50. Huml (Tomica) - 25. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 30. M. Hanzl (Z. Sklenička, R. Hanzl), 52. Válek (M. Hořava), 59. M. Hanzl (J. Černý). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5250 (vyprodáno).
Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Hřebejk, Chlouba, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, F. Pavlík - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.