Brno - Plzeň 8:5Hokejistům Plzně k výhře v Brně nepomohl ani čtyřgólový Kubalík

Brno

Hokejisté Brna si po vítězství nad Plzní 8:5 udrželi první místo v tabulce. Kometa zvládla duel 17. kola i díky třem využitým přesilovým hrám. Západočechům, kteří předešlé tři zápasy vyhráli, k úspěchu nepomohly ani čtyři branky Dominika Kubalíka. Na straně domácích si čtyři body za dva góly a dvě asistence připsal Jan Káňa.

Radost hokejistů Brna.

Plzeň po úspěšné výsledkové sérii vsadila i proti favorizované Kometě na útočnou partii. Hned od úvodních minut hýřili hosté aktivitou, přímočaré akce často zakončovali. Kometa odpovídala stejnou zbraní, výsledkem byl oboustranně rychlý hokej.

Skóre otevřel svým premiérovým gólem v tomto ročníku obránce Kováčik. Za necelou minutu plzeňský Kratěna projel od modré čáry mezi domácími obránci a po jeho přesné přihrávce Kubalík vyrovnal.

Úderná první útočná řada Komety zužitkovala hned první přesilovku, po Kvapilově chytré přihrávce skóroval Erat. Další střelecké slovo patřilo v závěru úvodní třetiny Plzni, která brankami Kodýtka a Kubalíka při přesilovce otočila výsledek.

Ve druhé třetině se hra přiostřila. Kometě se podařilo po přesné střele obránce Štencla v početní výhodě vyrovnat. Postupně získali Brňané územní převahu, k zakončení se ale dostávali s obtížemi. Naopak Plzeň využívala chyby protivníka k rozehrávce k rychlým protiútokům, kterým ale chyběla přesnost.

V úvodu třetí třetiny trefil plzeňský Kracík tyč a sólový nájezd Johnsona chytil brankář Vejmelka. Na otevřenou parti ale hosté doplatili. Z rychlého protiútoku ujal obránce Malec a volný Káňa překonal snadno brankáře Hyláka a při další úspěšné přesilovce skóroval Čermák.

Kubalík svým třetím gólem vykřesal hostům naději na zvrat, který ale nepřišel. I když závěr ještě nabídl po pětiminutovém vyloučení domácího kapitána Čermáka dramatickou zápletku. Plzeň zkusila power play, Dočekal střelou do prázdné branky zvýšil náskok Brna na 7:4. Následně Kubalík snížil na 5:7, ale definitivní pojistku na vítězství domácích dal při další power play v poslední minutě Káňa.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 8:5 (2:3, 1:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 5. Kováčik (J. Káňa II, Haščák), 7. M. Erat (M. Kvapil, Nečas), 24. Štencel (J. Hruška, V. Němec), 45. J. Káňa II (Malec) , 48. L. Čermák (J. Káňa II, Vincour), 55. Zaťovič (Dočekal), 58. Dočekal (Malec), 60, J. Káňa II (Gulaši) - 6. D. Kubalík (Kratěna, Frühauf), 11. Kodýtek (T. Svoboda, Indrák), 20. D. Kubalík (Čerešňák), 48. D. Kubalík (Pulpán, Kracík), 58. D. Kubalík (Kracík, T. Svoboda). Rozhodčí: R. Čech, T. Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení 5:9, navíc L. Čermák (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dočekal, Nečas, Havránek - Dymáček. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.
Plzeň: Hylák - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček, Frühauf - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.