Vykoukal: Těch pár zápasů už doklepu

12. dubna 2006 12:05 - PRAHA

Tak smůlovatou sezónu obránce Sparty Jiří Vykoukal už dlouho nezažil. Spoustu zápasů vynechal kvůli operaci kolena, až v play-off se zase těšil z hokeje, ale ve druhém finálovém utkání se staré zranění znovu přihlásilo.

"Někdy koncem druhé třetiny jsem promáchl puk, ale až na startu třetí jsem cítil, že to dál nejde. Já už to koleno proklínám, těším se na konec sezóny, až ho doléčím. Teď se s tím ale musím vyrovnat a těch pár zápasů doklepat," nepřipouští si, že by pro něj sezóna skončila v nejnevhodnější okamžik. V normálním životě jej už pravé koleno neomezuje.

"Ani při řízení auta. Já ale stejně jezdím domů do Olomouce vlakem. Pendolinem jsem tam za dvě hodiny dvacet. Pěkně vyspaný a noviny mám přečtené," pochvaluje si cesty dráhou.

Do české extraligy se Vykoukal vrátil po sedmi letech působení ve Finsku, s prostředím domácích stadiónů se srovnal rychle. "Hokej je tu techničtější, což mně konkrétně vyhovovalo v době, kdy jsem se po operaci rozehrával a nemusel lítat nahoru dolů." Okamžitě vstřebal i leckde nepřátelskou atmosféru. "Mám rád, když hlediště bouří, ale neuráží. Nechápu, když má někdo vedle sebe pětileté dítě a řve sprosťárny jako šílenec."

Atmosféra v Sazka Areně nenadchla

V play-off si ale nestěžuje. "Ve Zlíně to bylo dobré a ve Znojmě udělali fanoušci výbornou atmosféru." Jen z poměrů v Sazka Areně je rozpačitý. "I když přijde hodně lidí, tak je to tam nijaké, na rozdíl od Sparty."

Na letitou halu v pražských Holešovicích prostě nedá dopustit. Vždyť v ní zažil titul už v roce 1990. "Proboha, to už je šestnáct let," povzdychne si. Z tehdejšího mistrovského kádru hraje za Spartu už jen gólman Petr Bříza.

"On chce vždycky všechno vyhrát, letos má navíc Břízka obrovskou motivaci. Říká se, že od příštího ročníku bude generálním manažerem, takže jede na úplné maximum," oceňuje 41letého veterána. Ve Spartě to během sezóny pořádně skřípalo, ale na špatné věci Vykoukal zapomněl.

"Párkrát se na pivo zašlo, ale to podstatné jsme si vyřídili v kabině. Došlo k podstatným změnám a teď jsme ve finále, takže se nám to vyplatilo," říká pětatřicetiletý obránce.

Marek Burkert, Právo

ČT sport 4:2 Ml. Boleslav - Třinec 4:2 dohráno
20210413T17:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Třinec
Ml. Boleslav vs. Třinec
Ml. Boleslav
Třinec
O2 Sport 2:3 pp Liberec - Sparta 2:3 pp   dohráno
20210413T17:00:00+0200
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..