Ton: Musíme se trefit jako první

13. dubna 2006 10:00 - PRAHA

Když si Petr Ton v polovině ledna zlomil vřetenní kost, na play-off vůbec nemyslel. "Sparta by se musela dostat hodně daleko, abych jí měl ještě šanci pomoct," říkal tehdy smutně. Jenže léčení bylo úspěšné a sparťanský křídelník je klíčovým hráčem týmu i ve finálové sérii.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Na ruku si při zápase ani nevzpomenu. Když by mě do ní někdo praštil, tak by se nic stát nemělo, ale bylo by to asi dost bolestivé. Pořád ji mám zatejpovanou a hraju se sádrovou dlahou," tvrdil nejlepší střelec základní části.

Stoprocentní ale jeho levačka stále není. "Mám u televize činky a různé posilovací kroužky. Při hře mi to zranění už vůbec nevadí. Jen tou rukou nemůžu nikoho škrtit, na to nemám sílu," smál se vyhlášený kliďas.

Finálová bitva se slávisty zatím kopíruje sparťanské semifinále se Znojmem. První výhru venku získal tým kolem kouče Františka Výborného na nájezdy, ve druhém duelu podlehl. "Rozdíly jsou ale veliké. Znojmo hrálo perfektně do obrany, ale vpředu nemělo zdaleka takovou sílu jako Slavia," porovnával Ton, který ale nesnižoval kvality defenzívních řad pražského protivníka. "Před jejich brankou je to strašně těžké. V obraně mají hodně silné kluky, je moc obtížné se tam dostat."

Udělat méně chyb

Ton však pořád věří výhodě domácího ledu, který ve vyřazovacích bojích Sparta pokaždé zúročila. "V publiku to sice bude půl na půl, ale u nás je prostředí mnohem bouřlivější než v Sazka Areně," předpokládal.

Z hlediště to vypadá, že už se soupeři nemají čím překvapit a čeká se jen na chyby. Kdo se jich vyvaruje, vyhraje. "My jich musíme udělat míň," burcoval Ton. "Hlavně nesmíme pustit Slavii do vedení a už vůbec ne dvougólového. Není možné, abychom začali dávat branky až v poslední třetině."

Ton pořád věří, že se Spartě podaří protivníka zaskočit. "Musíme se trefit jako první. Když to vzadu víc otevřou, máme podstatně větší šanci. Nám vyhovuje hrát hokej nahoru - dolů. Na to máme ideální hráče," prorokoval.

Marek Burkert, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: