Pardubice zaskočily Kometu. Mistr vyhrál poosmé v řadě, do čela jde Třinec

Jan ŠvandaSport.cz

Třinečtí hokejisté se vracejí do čela extraligové tabulky navzdory tomu, že v napínavém duelu na ledě Chomutova padli 4:5 po samostatných nájezdech. Dosud vedoucí Kometa totiž překvapivě podlehla doma předposledním Pardubicím 2:3! Výbornou formu z posledních utkání potvrdil Liberec. Úřadující český šampión zvítězil poosmé za sebou, tentokrát v Olomouci 4:0. V dalších úterních zápasech 21. kola Vítkovice zdolaly Litvínov 4:1, Zlín prohrál se Spartou 0:4 a Hradec Králové s Plzní 1:4. Tři body vezou z Mladé Boleslavi hráči Karlových Varů. Energie vyhrála 4:1, přesto nadále zůstává poslední.

Pardubičtí hokejisté slaví vítězství v Brně.

Po pětizápasovém bodovém půstu se druhé výhry za sebou dočkaly Karlovy Vary. Energie rozhodla duel v prostřední části hry, kdy brankáře Lukáše postupně překonali Dvořák, Skuhravý a Tuominen. Orsava na začátku třetí třetiny sice pokazil gólmanu Honzíkovi čisté konto, lázeňský tým se ale o vítězství už nenechal připravit. Konečný výsledek 4:1 zpečetil ve 48. minutě finský útočník Tuominen, který tak v zápase skóroval dvakrát.

Výtečnou formu potvrdil v úterý Liberec. K triumfu 4:0 v Olomouci přispěli dvěma zásahy Petr Jelínek a druhou vychytanou nulou v řadě Roman Will, jenž zlikvidoval všech 32 střel Kohoutů. Podještědský celek se dál veze na vítězné vlně, připsal si už osmý tříbodový zisk za sebou, navíc v těchto utkáních dohromady inkasoval pouze čtyřikrát! Bílí Tygři ztrácejí na třetí Litvínov bod, mají však hned tři zápasy k dobru. Naopak Hanáci jsou v útlumu, prohráli devět z uplynulých jedenácti utkání a propadli se na jedenáctou příčku.

Po čtyřech předchozích porážkách zabrala Sparta. Skvělý debut v nejvyšší soutěži prožil brankář Pražanů Jakub Škarek, který kryl ve Zlíně všech 18 střel. Hosté dvakrát skórovali v přesilovce. Beranům nepomohl k bodovému zisku ani navrátilec do sestavy Roberts Bukarts.

Pardubice obraly lídra

O největší překvapení tohoto kola se postaraly Pardubice. Dosavadní lídr z Brna svého soupeře před vyprodanými ochozy sice přestřílel, jenže těžko hledal recept na gólmana Maxwella. Důležitou postavou střetnutí se stal i David Tomášek, jenž ve 23. minutě otevřel skóre a v 59. minutě vsítil rozhodující gól, když při power play Komety trefil prázdnou klec. Porážku Moravanů už neodvrátil ani Zaťovič, který v samém závěru už jen korigoval skóre na 2:3.

Zaváhání Komety využil Třinec. V Chomutově dvakrát vedl o dva góly, přesto se nakonec musel spokojit pouze s jedním bodem. Obrat Pirátů řídil Michal Vondrka, který se v základní hrací době dvakrát trefil a v samostatných nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem. Oceláři poskočili na první příčku, Brno za nimi zaostává o jeden bod.

Vítkovice rozhodly proti Litvínovu už v úvodní dvacetiminutovce, v níž celkem třikrát rozvlnily síť. Ostravané se proti Chemikům dočkali teprve třetího vítězství z posledních jedenácti vzájemných zápasů. Gól a přihrávku zaznamenal Lukáš Kucsera. Svěřenci trenéra Jakuba Petra utnuli soupeři jeho pětizápasovou sérii výher.

Dařilo se i Plzni, jež veze z Hradce všechny body. Indiáni porazili protivníka z východu Čech i potřetí v tomto ročníku. Gólman Matěj Machovský přišel o druhé čisté konto v řadě až v 59. minutě, kdy jej překonal Štajnoch.

21. kolo hokejové Tipsport extraligy
Vítkovice - Litvínov 4:1
Branky: 3. Hudeček, 8. Kucsera, 15. Kolouch, 60. Tybor - 16. Lukeš.
Mladá Boleslav - Karlovy Vary 1:4
Branky: 45. Orsava - 35. a 48. Tuominen, 23. T. Dvořák, 33. Skuhravý.
Olomouc - Liberec 0:4
Branky: 16. a 45. Jelínek, 39. Bartovič, 58. Lakatoš.
Zlín - Sparta 0:4
Branky: 14. Cingel, 19. A. Kudrna, 31. Pech, 58. J. Hlinka.
Chomutov - Třinec 5:4 po sam. nájezdech
Branky: 26., 52. a rozh. nájezd Vondrka, 23. Koblasa, 49. Poletín - 5. Adamský, 7. M. Doudera, 30. J. Petružálek, 33. Špirko.
Brno - Pardubice 2:3
Branky: 28. J. Káňa, 60. Zaťovič - 23. a 59. D. Tomášek, 44. P. Sýkora.
Hradec Králové - Plzeň 1:4
Branky: 59. Štajnoch - 6. Sklenička, 24. Pulpán, 30. T. Svoboda, 31. Vracovský.