Rubriky:

Tipsport extraliga

Naposledy dostal karlovarský gólman Honzík meltu v Brně. Teď je z něj čaroděj

16. listopadu 2016 09:45 - Mladá Boleslav

Až na desátý pokus se karlovarští hokejisté dočkali výhry z cizího ledu. Vděčí za ni hlavně brankáři Davidu Honzíkovi, jenž čelil 56 mladoboleslavským střelám, ale propustil jedinou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Práce jsem měl fakt dost a někdy jsem byl i rád, že mě puky nějak trefovaly," vyprávěl Honzík. „Gólman zaslouží velikou pochvalu. Doslova čaroval, aby nám vítězství vychytal," ocenil kapitán posledního týmu extraligové tabulky Václav Skuhravý, jenž dal v přesilovce vítězný gól. „Máme hodně mladý tým, který často položí inkasovaný gól, jenže tady to Honzík vlastně na celou dobu vzadu zamknul a ve druhé třetině jsme proměnili šance," mínil.

„Když jsem naposledy chytal, tak jsme dostali meltu v Brně. Proto jsem moc rád, že tentokrát to vypadalo jinak, i když pro mě hrozně těžký zápas," dodal Honzík, jenž byl v ohni střel během tří minut domácí přesilovky pět na tři. Tam viděl i klíč k úspěchu. „Právě tím, jak jsme ubránili dvojité oslabení, přišel správný impuls. Vydrželi jsme odmakat celých šedesát minut a konečně nám to sedlo v obraně i v útoku," těšilo gólmana.

Karlovy Vary vedle cenného tříbodového zisku může těšit i gesto Tomáše Dujsíka, jenž v duchu fair play opravil výrok rozhodčích. „Odpískali na mě faul, ale mně hokejka upadla bez cizího zavinění. Neváhal jsem a jel za nimi, že o žádné sekání nešlo a vylučovat se nemá," vysvětloval obránce hostů do vítězného pokřiku.

V boleslavské kabině to ale dost vřelo. „Pokud hráči nezačnou žrát led a neukážou alespoň tolik srdce jako soupeř, pak jdou do zápasu zbytečně. Pánbůh jim to prostě nedá. Lítají někde v oblacích, přitom předvedou takhle ostudný výkon," čílil se kouč František Výborný. „Karlovarský gólman měl svůj den, my úplně jsme vyhořeli v koncovce," připustil centr Tomáš Urban.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..