Rubriky:

Tipsport extraliga

Citelné oslabení pro Spartu! Její nejproduktivnější obránce odchází do KHL

26. listopadu 2016 18:48 - Kazaň
(Aktualizováno: 26. listopadu 2016 19:04)

Hokejisty pražské Sparty opouští slovenský obránce Michal Čajkovský, jenž dohraje sezónu v Jekatěrinburgu v KHL. Sedmý tým extraligové tabulky zároveň oznámil, že podepsal smlouvy s útočníky Lukášem Pechem, Petrem Kumstátem a Lukášem Klimkem a obránci Janem Piskáčkem a Vladimírem Emingerem.

 

Vít Šimánek, ČTK

"O Michala Čajkovského byl dlouhodobě velký zájem, ale zůstával v našem týmu. Nyní už ovšem využil dohody, kterou jsme s ním měli, a odchází," uvedl na webu Sparty trenér a sportovní manažer v jedné osobě Jiří Kalous. Zájem o služby urostlého hráče, který je s dvanácti kanadskými body za sedm gólů a pět asistencí nejproduktivnějším bekem Pražanů v probíihajícím ročníku, byl podle něj natolik velký, že by k jeho odchodu tak jako tak došlo po sezóně.

Sparťanský tým opouští Michal Čajkovský. Slovenský obránce se z kádru jediného extraligového celku v Praze se stěhuje do...

Zveřejnil(a) HC Sparta Praha dne 26. listopad 2016

Kontrakt Čajkovského, jenž v pražském klubu působil od minulého roku, byl přerušen. Pokud by se v příštím ročníku do extraligy vrátil, bylo by to opět do Sparty.

Prodloužení smluv s pěti hráči považuje Kalous za dobrou zprávu vzhledem k budování týmu. "Všichni působí ve Spartě již čtvrtou sezónu a patří mezi opory týmu. Jsme rádi, že se nám podařilo včas prodloužit kontrakty a máme jistotu, že u nás budou i v dalších letech. V průběhu sezóny budeme pokračovat v jednáních s dalšími hráči, abychom měli včas kostru týmu pro další rok," uvedl kouč, jenž počítá s tím, že by do konce kalendářního roku mohl nasadit nedávnou posilu z KHL Michala Řepíka.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..