Třinec ovládl derby. Sparta zdolala Plzeň. Zlín ukončil mizérii. Olomouc se vytáhla na Kometu

Po čtvrteční předehrávce mezi Libercem a Mladou Boleslaví (2:1 po prodloužení) měla hokejová Tipsport extraliga dnes na programu zbylých šest zápasů 26. kola. Prestižní bitvu v Třinci vyhráli domácí, v jubilejním stém ocelářském derby udolali Vítkovice 3:2 v prodloužení. Zlín vyhrál nad Karlovými Vary 1:0, Chomutovští udolali v přídavku Hradec Králové 5:4, Olomouc porazila Brno 5:2, Pardubice podlehly Litvínovu 2:3. Dobrou formu potvrdila Sparta, zdolala Plzeň 2:1.

Jakub Petružálek z Třince se raduje z vítězné branky v prodloužení proti Vítkovicím.

Třinec prožíval před derby nejhorší období v této sezóně. Připsal si pět porážek ze sedmi předešlých vystoupení, tři v řadě. Teď ale ovládl souboj s Vítkovicemi, které z minulých šesti zápasů čtyřikrát vyhrály. Domácí rozhodli po 36 sekundách prodloužení Petružálkem.

V tabulce jsou o tři body druzí za Libercem, který první polovinu soutěže zvládl nejlépe.

Sparta vedení uhájila

Sparta protáhla vítěznou sérii, při níž vůbec poprvé v sezóně uspěla více než dvakrát za sebou, již na šest utkání. Škoda se sice z extraligového suterénu vyškrábala do desítky pro vyřazovací boje, ale z posledních pěti duelů čtyři ztratila a už je jen jedenáctá. Na Spartě stihla v závěru pouze korigovat.

Z útlumu procitla Olomouc. Vytáhla se na Kometu, kterou zrovna nevyhledává - z deseti vzájemných utkání po návratu mezi elitu vyhrála teprve potřetí. Brňané ovšem prožívají výsledkově nepříliš vydařené období. Z posledních osmi utkání se jen jednou radovali z tříbodového vítězství. Domácí Hanáci rozhodli třemi góly ve druhé třetině.

Chomutov v souboji celků na hraně první šestky udolal v prodloužení Hradec Králové. Piráti zachránili zápas 40 vteřin před koncem, pak rozhodl Kämpf. Mountfield představil novou posilu v podobě kanadského útočníka Picarda, který je v týmu na měsíční zkoušce.

Litvínov dobyl pardubický led a posunul se na třetí příčku, Dynamo naopak kleslo zpět na předposlední za Zlín.¨Ten přivítal v duelu pravdy mezi celky ode dna Karlovy Vary. Berany v sezóně dlouho nenastartovala ani výměna trenérů, sedm zápasů si nepřipsali ani bod a jejich série porážek se protáhla na osm. Tentokrát se ale dočkali výhry, byť jen těsné.

Hokejová Tipsport extraliga, 26. kolo:
Třinec - Vítkovice 3:2 po prodloužení
Branky: 2. Adamský, 6. Hrňa, 61. Petružálek - 3. Kucsera, 25. Výtisk
Zlín - Karlovy Vary 1:0
Branka: 25. Bukarts
Chomutov - Hradec Králové 5:4 po prodloužení
Branky: 9. a 64. Kämpf, 25. Huml, 55. Poletín, 60. Koblasa - 20. a 58. Džerinš, 26. Červený, 29. Šimánek
Olomouc - Brno 5:2
Branky: 17. Strapáč, 23. Mikúš, 26. Skladaný, 36. Herman, 59. Vyrůbalík - 18. Erat, 42. Čermák
Pardubice - Litvínov 2:3
Branky: 42. Klimenta, 60. Nahodil - 6. Hořava, 53. Hanzl, 59. Lukeš
Sparta - Plzeň 2:1
Branky: 11. Klimek, 25. Vrána - 54. Svoboda
Předehráno: Liberec - Mladá Boleslav 2:1 po prodloužení