Rubriky:

Tipsport extraliga

Play-off on-line: finále Sparta - Slavia

21. dubna 2006 16:00 - PRAHA

Druhý pokus o ukončení finálové série a zisk titulu mají v pátek hokejisté Sparty, kteří v play-off na vlastním ledě dosud neprohráli. Udrží-li doma stoprocentní bilanci, slávistický favorit ostrouhá. Sledujte od 17 hodin šestý zápas finále play-off v on-line reportáži na stránkách Sport.cz.

Třídenní pauza mezi pátým a šestým utkáním přišla Spartě vhod. "Hráči, kteří byli vytěžovanější, si odpočinuli, ostatní doléčili drobné šrámy," byl spokojený trenér František Výborný, který kvitoval, že se dal do kupy klíčový obránce Pilař. Kapitán Chabada, jemuž před čtrnácti dny operovali zanícené slepé střevo, do utkání nakonec nenaskočí. "Lámali jsme ho, ale nechtěl. Škoda, i přes tu vynucenou pauzu je v kondici, jeho zkušenosti by se nám moc hodily," litoval trenér.

On-line reportáž z utkání Sparta - Slavia sledujte zde.

Poslední krok, zvláště ve finále, bývá nejtěžší, ale sparťané odmítají teorii, že by na nich po slávistickém snížení na 2:3 ležel psychický balvan. "Není třeba se nervovat. Poslední zápasy jsme doma pány, víc si tu věříme. Ani ze strany vedení necítíme žádný tlak. V play-off nás podporuje skvělé publikum, hráči chtějí titul hlavně pro diváky," vypočítával Výborný. I na šestý duel finále by mělo být v T-Mobile Areně vyprodáno, poslední volné lístky byly jen ke stání do sektoru hostů.

Výborný prožívá hektické dny. Musí skloubit koučování ve finále české extraligy s povinnostmi kouče slovinské reprezentace, která bude na MS v Lotyšsku soupeřem Hadamczikova výběru. "Na minulém zápase byli asistent a vedoucí mužstva. S nimi jsem dal nějak dohromady širší nominaci. Z padesáti hokejistů, kteří hrají fínále slovinské ligy, těch třicet už nějak vyberete," smál se kouč.

V neděli začíná soustředění slovinského národního týmu a Výborný by mu chtěl být přítomen. "Co by to znamenalo, nemusím vysvětlovat. Byla by to moc příjemná cesta," věří v český titul Výborný, kterého dnes bude v hledišti podporovat i syn David.

Ružička pracoval na vyšší efektivitě hry

Slávistický kouč Vladimír Růžička na včerejším tréninku často zvyšoval hlas, aby svým svěřencům vytkl chyby. Jeho plán je jasný: zefektivnit hru. "Je sice hezké, když nám lidi říkají, že hrajeme krásný hokej, ale když prohrajeme, tak je to na nic. Nikdo se nebude ptát, jak kdo hrál," říká.

Z jeho svěřenců odhodlání otočit sérii přímo sálá. "Budeme mistři," věří slovenský obránce Boris Žabka. Po střevních potížích by měl nastoupit a na středečním tréninku si zkoušel ránu od modré s takovým nápřahem, že zlomil čepele tří hokejek! "Normálně je vůbec nelámu," kroutil hlavou.

Povzbuzením pro slávisty je vzpomínka na dva roky starou vzpruhu v semifinále play-off, kdy právě proti Spartě stav 1:3 otočili. První krok k repríze obratu už udělali. "Zvládli jsme jednu klinickou smrt, teď se pokusíme o další," plánuje útočník Tomáš Vlasák, jenž však kvůli zranění třísel z předchozího duelu zřejmě ve slávistické sestavě nebude.

Marek Burkert, Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..