Sparta zaskočila ve finále hvězdnou Slavii bojovností

Sparta v pátek ukončila další hokejovou sezónu, když v šestém utkání finále vymazala z ledu rivala ze Slavie a vyhrála historicky první finálovou sérii mezi oběma pražskými kluby 4:2 na zápasy. Ačkoliv před finále byla favoritem právě Slavia, mistrovské oslavy patřily Spartě. Tu dovedla k vítězství buldočí houževnatost a neustálá víra ve své síly.

Radost hokejistů Sparty

Dokázala to už v prvním zápase. Ačkoliv ještě čtyři minuty před koncem prohrávala o dvě branky, dokázala bleskově srovnat a nakonec v samostatných nájezdech získat vítězství pro sebe. Slavii stejně jako v předešlých zápasech play-off často srážely chyby obránců. Ti  nezklamali snad jen ve druhém a třetím utkání, kdy dovolili Spartě dohromady pouze tři branky.

Ve čtvrtém utkání na ledě Sparty se navíc do kolonky špatných rozehrávek zařadil i Tomica, který školácky namazal Hlinkovi. Sparta po dvou třetinách prohrávala 0:2, ale branka Hlinky jej nastartovala a po dalších trefách Tona a Sivka získala pro sebe zápas a vedení 3:1 v sérii. Slávisté se sice i bez zraněných Vlasáka a Sobotky zmohli na vzepětí v pátém utkání, ale o budoucím mistru už přesto pochyboval málokdo.

Od první minuty šestého zápasu šla Sparta tvrdě za vítězstvím. Vůbec poprvé v sérii vedla, když se na začátku druhé třetiny trefil Langhammer. Svou čtvrtou branku ve finále pak přidal Jaroslav Hlinka a v poslední minutě definitivně popravil Slavii Sivek. Gólman  Petr Bříza vychytal nulu a fantastickým způsobem se rozloučil s kariérou. Trofej pro nejlepšího hráče play-off má jasného favorita.