Vítkovice zlomily Boleslav dvěma slepenými góly v třetí třetině

45. Tomi 3:1
49. Orsava 3:2
Záznam online reportáže »

26. prosince 2016 18:04 - Ostrava

Hokejisté Vítkovic vydřeli v 32. kole extraligy v souboji sousedů v tabulce nejtěsnější vítězství 3:2 nad Mladou Boleslaví. Rozhodující úder podnikli v úvodu třetí části, když nerozhodné skóre během 73 sekund převážili dvěma góly Jana Hudečka a Vojtěcha Tomiho. Ostravané posedmé v řadě zabodovali, naopak Boleslav už sedm kol na plný bodový zisk čeká.

Dalibor Glück, ČTK

Vítkovice nastoupily bez zraněného gólmana Bartošáka, ale jeho náhradník Dolejš si ještě pořádně nesáhl na puk, a už ho lovil z brány. Hosté totiž hned ve druhé minutě za deset sekund využili přesilovou hru, když Lenc zblízka úspěšně tečoval Klepišovo nahození od modré čáry.

Další gól nabídl hostům v páté minutě za vlastní brankou otálející Stastny, Jonák ho okradl o puk, ale ve velké příležitosti úplně sám před brankou ztroskotal na Dolejšovi.

Po svižném úvodu se však zápas začal měnit v těžkopádný a upracovaný hokej. Nejlépe ho ilustroval vyrovnávací gól, který také domácí dokázali vstřelit z první početní výhody. Po nevídaném závaru před mladoboleslavskou brankou se hromadu těl před Lukášem pokoušeli prostřelit Hudeček a Olesz, ale až na několikátý pokus kotouč za čáru propasíroval Hrbas.

Opatrně hrané utkání bylo ve druhé části chudé na gólové příležitosti. Až v 37. minutě zůstal za vítkovickou obranou Orsava, ale Dolejš jeho pokusy zlikvidoval.

Daleko největší šanci dostal ve 41. minutě mladoboleslavský Hyka. Za Slobodův faul v gólové situaci jel na Dolejše trestné střílení, ale vítkovický gólman jeho ránu s ledovým klidem zmařil lapačkou.

Středočechům se to vzápětí zle vymstilo. Jejich dvě zaváhání v obranném pásmu soupeř dokázal potrestat a strhnout utkání na svoji stranu: Hudeček ve 44. minutě využil toho, že Voráček nevyhodil puk a nekompromisně z brankoviště překonal Lukáše. O 73 sekund později ztratil kotouč za bránou Látal a Tomi zblízka skóroval potřetí.

Hosté se přesto sebrali a po Orsavově snížení ve 49. minutě se ještě několikrát dostali do nebezpečné blízkosti vítkovické branky. Ale k vyrovnání nevedla ani 78 sekund dlouhá power play. Vítkovice proti Boleslavi uhrály první body v sezóně.

32. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Hrbas (Olesz, Hudeček), 44. Hudeček, 45. Tomi (Gřeš) - 2. Lenc (Klepiš, Trončinský), 49. Orsava (Jonák, M. Látal). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5403.
Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Sedlák, Hrbas, Kovář, Výtisk - Tybor, O. Roman, Kucsera - Vandas, E. Němec, D. Květoň - Hudeček, Y. Stastny, Olesz - Gřeš, Tomi. Trenéři: Trnka a Vůjtek st.
Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Kurka, Jan Hanzlík, Voráček, Stříteský, Štich - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Jonák, Pospíšil - od 50. navíc Flynn. Trenéři: F. Výborný a Žabka

Časová osa: Tipsport extraliga