Tipsport extraliga

Lašák je pro Plzeň velkou překážkou. Doma mu dáme ještě víc zabrat, slibuje Čerešňák

17. března 2017 07:08 - Liberec

Fanoušky výkonem potěšili, favorita trápili, jenže kýžený první bod plzeňští hokejisté ve čtvrtfinálové sérii play off s Libercem opět nevybojovali. Ve čtvrteční druhé bitvě podlehli na ledě obhájce titulu 2:4. "Měli jsme na to je porazit, ale neproměnili jsme několik tutovek," posteskl si obránce Peter Čerešňák.

Radek Petrášek, ČTK

„Vzhledem k tomu, jak je Liberec silný a dominantní, jsme podali výborný výkon. Mužstvu bych chtěl poděkovat," řekl po utkání plzeňský asistent Ladislav Čihák.

Jeho svěřenci chtěli po úvodní porážce (1:3) zvýšit tlak do branky a pokusit se jít v zápase do vedení. Plán jim vyšel, už ve 3. minutě otevřel skóre šikovnou tečí Kadlecovy rány Lev. Jenže radost hostů velmi brzy vyprchala. „Začátek se nám povedl, pak jsme ale inkasovali dva rychlé góly. První třetinu pak měl Liberec trochu víc pod kontrolou," myslí si Čerešňák. Právě on však v 15. minutě opět srovnal a dal Západočechům novou naději. Hosté chtěli dokonat obrat, jenže Bartovič v polovině střetnutí vrátil Libereckým zpět jednobrankový náskok a v samém závěru jim stvrdil druhý zářez v sérii Krenželok.

Pouze pár desítek sekund před jeho trefou přišel jeden z klíčových momentů duelu. Obrovský aplaus si přitom vysloužil Ján Lašák, který v 55. minutě zákrokem večera zneškodnil stoprocentní příležitost Tomáše Svobody. „Lašák chytá výborně. Musíme mu dát doma ještě víc zabrat," komentoval Čerešňák skvělé výkony liberecké opory.

Lev: Přesilovky s jiným vzorcem na soupeře platily

Série se za stavu 2:0 pro Bílé Tygry stěhuje na západ Čech, kde je v neděli na programu třetí duel. V něm budou Plzeňští znovu spoléhat na přesilové hry, které jim ve čtvrtek fungovaly velmi dobře. Vsítili v nich oba góly.

„Museli jsme udělat jiný vzorec, abychom je překvapili, protože Liberec byl na naše přesilovky výborně připraven," připomněl Lev. Šestadvacetiletý forvard věří, že jeho celek Bílé Tygry v domácím prostředí hodně potrápí.

"Dokázali jsme, že to s nimi jde. Když jsme aktivní, také dělají chyby. Je těžké si proti Liberci vytvořit šance, když ale přijdou, musíme je proměňovat," uzavřel Lev.