Tipsport extraliga

Další obrat Komety! Sparta potřetí promarnila náskok a je krok od vyřazení. Hradec otáčí sérii

17. března 2017 17:09 - Praha
(Aktualizováno: 17. března 2017 20:56)

Sparťanští hokejisté ani napotřetí nedokázali využít ve čtvrtfinále play off slibný náskok a po porážce v Brně 3:4 v prodloužení prohrávají v sérii už 0:3. Dělí je tak jediný zápas od vyřazení. Pražané přitom vedli v utkání dvakrát o dva góly. Hradec Králové otáčí čtvrtfinálovou sérii s Litvínovem, když na severu Čech zvítězil 4:1 a na zápasy se ujal vedení 2:1.

Václav Šálek, ČTK

I na ledě Komety měla Sparta impozantní nástup. Za necelé tři minuty už vedla po brankách Dominka Uhra a Martina Gernáta 2:0. Marcel Haščák sice záhy z přesilovky snížil, ale početní výhodu využil i na druhé straně Petr Vrána. Ve druhé třetině však domácí srovnali hru a nakonec i skóre.

Druhou přesilovku využil Jakub Krejčík. Pak sice Martin Nečas neproměnil trestné střílení, ale Jan Hruška nakonec přeci jen srovnal. Kometa dokonala obrat až v prodloužení, když se hned v jeho první minutě trefil podruhé v utkání Haščák. Brno tak může už v sobotu rozhodnout o postupu do semifinále.

Hradec Králové v Litvínově uspěl

Hradecký Mountfield před pátečním duelem prohrál v Litvínově třikrát za sebou, ale ve čtvrtfinále neúspěšnou šňůru zlomil. Duel rozhodly hlavně přesilovky, z nichž se přitom v této sérii v předchozích dvou zápasech neprosadil ani jeden tým.

V početní převaze se prosadili Roman Kukumberg a Alexandre Picard. Richard Jarůšek se trefil dokonce v oslabení. Dnes nevýrazný Litvínov byl před vlastními fanoušky horším týmem. Nevyšel mu ani risk bez brankáře, při němž pečetil výhru hostů Tomáš Knotek.

Čtvrtým kolem ze šesti zároveň pokračovala skupina o umístění, která už ale postrádá náboj, jelikož o účasti Karlových Varů a Pardubic bylo jasno ještě před jejím startem. Olomouc dnes porazila Zlín 4:2, Energie pak rozstřílela Dynamo 7:2 a definitivně si zajistila třináctou příčku právě před Pardubicemi.

Hokejová Tipsport extraliga:
Čtvrtfinále play off - 3. zápasy:
Litvínov - Hradec Králové 1:4
Branky: 25. Lukeš - 12. Kukumberg, 29. Jarůšek, 49. Picard, 59. Knotek.
Stav série: 1:2.
Brno - Sparta 4:3 v prodloužení
Branky: 7. Vincour, 24. Krejčík, 35. Hruška, 61. Haščák - 2. Uher, 3. Gernát, 11. Vrána.
Stav série 3:0.
Skupina o umístění, 4. kolo:
Olomouc - Zlín 4:2
Branky: 3. Laš, 31. Ondrušek, 41. Laš, 59. Eberle - 23. Žižka, 56. Bukarts
Karlovy Vary - Pardubice 7:2
Branky: 19. Davídek, 20. Flek, 21. Gríger, 24. Tomeček, 31. Stloukal, 46. Flek, 53. Gríger - 27. Špirko, 48. Beran
11. Olomouc 56 20 7 5 24 134:137 79
12. Zlín 56 18 8 4 26 138:170 74
13. Karlovy Vary 56 15 1 11 29 129:173 58
14. Pardubice 56 10 6 5 35 140:199 47