Po osmigólovém debaklu vychytal Rybár v Brně nulu. Drželo se mě štěstíčko, liboval si

Brno

V neděli ho hokejisté Komety vyhnali kanonádou po druhé třetině z branky, ale den nato pochytal v základní hrací době a ve dvacetiminutovém prodloužení všech 39 soupeřových střel a za bezbrankového stavu zlikvidoval i šest ze sedmi samostatných nájezdů. Hradecký hrdina Patrik Rybár měl velkou zásluhu na premiérovém triumfu Mountfieldu na brněnském ledě po přestěhování z Českých Budějovic na východ Čech.

Brankář Hradce Králové Patrik Rybár.

Jak jste se vzpamatovávali z osmigólového debaklu?

Po prvním brněnském utkání jsme si s klukama na chvíli sedli a domluvili jsme se, že pozdě večer nebudeme nic řešit. Raději jsme šli brzy spát. Samozřejmě s předsevzetím, že v pondělí musíme podat mnohem lepší výkon. Jsem moc rád, že se nám to povedlo, a že jsme srovnali stav série na 2:2.

Žádné noční můry vás neprovázely?

Ne, spal jsem docela klidně. A nepotřeboval jsem na to ani prášek. V den zápasu jsem se pak snažil o stoprocentní koncentraci. A přenesl jsem si ji i do utkání.

Zachytal jste si pořádně, že?

Docela ano. Na rozdíl od neděle se mě však tentokrát drželo i štěstíčko. Jak v řádné době, tak i při nájezdech. Měl jsem dobře postavené tyčky. (úsměv). A moc mi pomohli spoluhráči v poli, kteří se obětavě vrhali do střel.

Co jste ještě změnili?

Nedělali jsme tolik chyb. Jen tak lze ofenzívu Komety eliminovat. Jsem šťastný, že se nám podařilo na desátý pokus v Brně konečně zvítězit.

Všiml jste si, že se vás Kometa pokusila zmást tím, že se před nájezdy rozcvičoval Čiliakův náhradník Vejmelka?

Vůbec ne. V takových chvílích se soustředím jen sám na sebe, nevnímal jsem to.

Ze hry jste v Brně ve dvou utkáních neskórovali. Lze s tak mizernou střeleckou produktivitou přejít přes Kometu do finále?

Já jsem přesvědčený, že ve čtvrtek dostaneme doma Kometu pod větší tlak a nějaké góly vstřelíme. Hrát znovu na nulu by samozřejmě nebylo dobré.