Jihlava se v baráži dál veze na vítězné vlně! Karlovy Vary oplatily Pardubicím prohru

České Budějovice/Pardubice

Dosud prvoligová Jihlava v baráži o postup mezi elitu stále nepoznala přemožitele! Ve 4. kole soutěže zvítězila v Českých Budějovicích 2:1 v prodloužení a v čele tabulky má po třetině odehraného programu tříbodový náskok před Karlovými Vary. Západočeši v souboji extraligových celků udolali poslední Pardubice na jejich ledě 3:2 v prodloužení a upevnili si druhou příčku.

Radost hokejistů Karlových Varů.

V neděli porazili Jihočechy doma 2:1 po samostatných nájezdech, o dva dny později v Budvar Aréně sehráli jihlavští hokejisté další zápas se stejným soupeřem téměř jako přes kopírák. Motor znovu vedl, ale tým z Vysočiny zase skóre otočil. Vítězný gól vstřelil v 35. sekundě prodloužení kapitán mužstva Tomáš Čachotský a Jihlava na Motor vyzrála i pošesté v sezóně.

Pardubice odehrály o víkendu infarktový zápas ve Varech, vyhrály také po nájezdech a připsaly si první výhru v baráži. V úterý se Západočeši revanšovali. Dvakrát vedli,ale matadoři Petr Sýkora a Tomáš Rolinek pokaždé dokázali vyrovnat. Všechny čtyři branky v základní hrací době padly v přesilovkách. V prodloužení šťastně vystřelil týmu z lázeňského města bonusový bod navíc Gríger.