Rubriky:

Tipsport extraliga

Před Ligou mistrů už nemáme na co čekat, těší se liberecký brankář Will na vstup do sezóny

26. července 2017 14:10 - Liberec

Hokejový brankář Roman Will po loňském stříbrném umístění libereckých Bílých Tygrů v extralize vstupuje do své druhé sezóny v podještědském klubu. Je zase o rok zkušenější a zvyká si na zásadní novinku. Už nebude tvořit brankářský tandem s uznávanou osobností Jánem Lašákem, ale s mladým Alešem Stezkou. „Vnímám změnu, ale to patří k hokejovému životu,“ uvažuje Will v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Právo

Hodně jste si pochvaloval spolupráci s Jánem Lašákem. Jak berete fakt, že už není v libereckém kádru?

Samozřejmě je poznat, že taková persona chybí. Platí to i o našem dosavadním kapitánovi Branko Radivojevičovi. Jsou to velcí hráči, kteří z Liberce odešli. Jsou tady však kluci, kteří to vezmou za ně. To je hokejový život, že někdo skončí a někdo jiný přijde. Musíme se poprat o výsledky a poradit si i bez Jánka a Branka.

Mohl byste se stát brankářskou jedničkou?

Takhle to neberu, jestli jsem jednička nebo dvojka. Tvoříme tandem s Alešem Stezkou a teprve se uvidí, kdo bude chytat. Oba jsme z Třemošné, známe se a vycházíme spolu dobře.

Už v pátek 28. července vás čeká první přípravný zápas s pražskou Spartou. Jak se těšíte?

Jsme nažhavení na každé utkání i v přípravě. Letos stihneme jen tři a pak už přijde na řadu Liga mistrů. Nemáme na co čekat. I když hrajeme se Spartou od jedenácti hodin dopoledne, pořád je to Sparta a každý chce vyhrát. Chceme dobře odstartovat do sezóny a hodláme s tím začít už v přípravě.

Zmínil jste Ligu mistrů. Uvažoval jste už o soupeřích, a tudíž i libereckých ambicích?

Myslím, že naše příprava spěje k dobré úrovni a náš současný tým se může měřit se silnými protivníky. Ve skupině jsou Växjö a Davos a nesmíme zapomenout ani na celek z Británie. Prvně dva jmenované kluby patří k top v Evropě. Věříme, že s nimi můžeme bojovat o postupové pozice do další fáze. Tím neříkám, že britský soupeř je tam jen do počtu. Ale matematika v soutěži je jasná, je nutné skončit do druhého místa.

V obraně vám už ale ani v Lize mistrů nepomohou Radim Šimek a Ondřej Vitásek, kteří odešli do zahraničí.

Kluci budou chybět, ale šanci dostanou třeba Pyrochta s Plutnarem. Hráči, kteří mohou být dalšími Šimky a Vitásky. A pak je tady Láďa Šmíd s nesmírnými zkušenostmi ze zámoří. Už teď je vidět, že má v hlavě kanadské myšlení. A snaží se jej přetáhnout k nám. Je super, že s ním můžeme pracovat.

Do Plzně se vrátil útočník Petr Straka, vás kamarád...

Oba jsme v Plzni vychodili společně základní školu. Vím, že se nyní vrátil ze zámoří po osmi letech. Občas jsme se potkávali, setkávají se i naši otcové. Vídáváme se v létě. A těším se, až si zahrajeme proti sobě (úsměv).

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..