Rubriky:

Tipsport extraliga

Spartu šokoval junior! O tom jsem ani nesnil, culil se po životním zápase

4. října 2017 06:04 - Praha

V sobotu odchytal v první hokejové lize za Litoměřice, kam má vyřízené střídavé starty, zápas v Karlových Varech, když mu cestou domů zazvonil telefon. „Sbal se a v pondělí se hlas na tréninku,“ slyšel junior Milan Klouček od generálního manažera Pardubic Dušana Salfického. O dva dny později se pak teprve devatenáctiletý brankář od kouče Dynama Miloše Holaně dozvěděl, že v úterý na Spartě nastoupí od první minuty. A svůj premiérový extraligový start v sezóně zvládl parádně! 39 úspěšnými zákroky pomohl k výhře 3:1 a odpoutání se z posledního místa v tabulce.

 

Michal Kamaryt, ČTK

V nejvyšší soutěži jste doposud odchytal jen šest zápasů v loňské sezóně. Co s vámi dělalo, když jste zjistil, že na Spartě nastoupíte?

Měl jsem určité obavy, zároveň jsem se ale strašně moc těšil. Vždyť se hrálo v O2 areně na neskutečném zimáku, navíc proti Spartě. O tomhle jsem ani nesnil...

Jak jste tedy s nervozitou bojoval?

Snažil jsem se na ni nemyslet, chtěl jsem si to pustit do hlavy třeba až dvě tři hodiny před zápasem, abych se postupně koncentroval a na první buly už byl stoprocentně připravený.

To jste tedy rozhodně byl. Jste se svým výkonem spokojený?

Kluci přede mnou mi strašně moc pomohli, hráli zodpovědně dozadu a zblokovali spoustu střel. Možná měli v hlavách, že jsem mladý, tak mi o to víc musejí pomoct. Chci jim za to poděkovat.

Byl to životní zápas vaší kariéry?

Určitě.

Kdy vám v zápase bylo nejhůř?

V poslední třetině, kdy jsem pokryl dvě dorážky. Když pak Marek Trončinský trefil dvě a půl minuty před koncem prázdnou bránu, trošku to ze mě spadlo.

Asistent trenéra Pavel Marek o výkonu Milana Kloučka:
Předvedl výborný výkon, hodně nám pomohl. Jeho nasazení tým vyburcovalo, kluci před bránou pracovali s mnohem větší intenzitou než v předchozích zápasech. Jestli si ale řekl o post jedničky? To zhodnotíme až po analýze zápasu.

Teď, zhruba 15 minut po zápase, už máte tep v normálu?

Už se to trošku zklidnilo, ale když jsem po zápase přišel do kabiny, byl jsem rád, že jsem si mohl sednut. Tři minuty jsem totiž nebyl schopný vůbec ničeho. Třetí třetina byla při tlaku Sparty hodně náročná.

To sice byla, jenže jinak jste favorita většinu zápasu přehrávali. Nebyl jste až překvapený?

Musím přiznat, že trošku byl. Možná nás Sparta podcenila, to nevím, ale kluci hráli výborně a odvedli jsme super výkony.

V jakém stavu jste vůbec Pardubice po svém příchodu našel? Bylo na trénincích poznat, že se tým souží?

Takhle to vůbec není. Liga je teprve v začátcích a nic není ztraceného. Jsem rád, že jsme si na Spartě dokázali, že můžeme hrát s každým. Předvedli jsme parádní výkon, teď ho jen dál potvrzovat.

Věříte, že jste si svým výkonem řekl o další šanci? Že znovu dostanete přednost před Ondřejem Kacetlem a Martinem Růžičkou?

To nevím. Hlavně budu rád, když se bude dařit Pardubicím. To je pro mě to hlavní.

Váš okamžitý návrat do Litoměřic ale asi není na pořadu dne, že?

Zatím mi nikdo nic neříkal. Každopádně budu rád, když budu chytat, ať už tady nebo v Litoměřicích, protože tím se můžu zlepšovat.

Jan Škvor, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..