Litvínov vedení v přípravě s Libercem neudržel

V pátek pokračovala na zimních stadiónech příprava na nový ročník hokejové extraligy. Hráči Litvínova podlehli Liberci, Zlín prohrál s ruským Tverem, Třinec přehrál Poprad, Budějovice remizovaly s Plzní a Vítkovice porazily Košice.

Ilustrační foto

V Budějovicích obě branky padly až v závěrečné třetině, za domácí vyrovnal v poslední minutě Kutlák.

Budějovičtí nasadili na první polovinu zápasu gólmana Turka, poté ho vystřídal Chábera. Odpočívalo zkušené kvarteto Vydarený, Hudec, Kotrla a Hübl, jejich místa zaujali mladíci Vomela, Slavík, Matušík a Ježek. Západočeši postrádali brankáře Málka, kterého zastoupil Jež, trenér Sýkora vyzkoušel letní posily v čele s Richardem Králem.

V 30. minutě neproměnil hostující Kracík sólo z poloviny kluziště, vedení Plzně zařídil až v poslední třetině bekhendovou střelou Matějovský. Při power play vyrovnal zblízka Kutlák a v následných samostatných nájezdech vyhráli Budějovičtí 3:1.

České Budějovice - Plzeň 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Kutlák - 50. Matějovský. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 10:10, navíc Toman (Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 620.

Vítkovice porazily Košice

Hokejisté Vítkovic porazili v přípravě další slovenský celek. Po Popradu a Liptovském Mikuláši dnes zdolali Košice 6:2. Hosté dokázali s ostravským týmem držet krok jen v úvodní a v závěrečné třetině. Druhé dějství naopak bylo zcela v režii domácích, Vítkovičtí v něm zúročili svou herní převahu čtyřmi góly.

"Výsledky v žádném případě ale nepřeceňuji, stále to totiž bereme jako přípravu. Zkoušíme nacvičené signály a jsem rád, že hráči je z větší části dokáží plnit," řekl novinářům trenér Vítkovic Miloš Holaň.

Vítkovice - Košice 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 7. a 38. Krenželok, 31. Jurečka, 31. Kropáč, 33. Procházka, 43. Hubáček - 11. Kledrowetz, 57. Slovák. Rozhodčí: Janda - Cirkl, Tuzial. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 250.

Litvínov podlehl Liberci

Hokejisté Litvínova dnes v prvním přípravném utkání před novou sezónou extraligy prohráli 3:4 s Libercem. Přestože domácí už vedli o dvě branky, Bílí tygři využili tři přesilovky a otočili výsledek. Dvě minuty před koncem rozhodl svým druhým gólem Rýgl.

Litvínov - Liberec 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Branky: 15. Lukeš, 27. Reichel, 45. Punčochář - 38. a 58. Rýgl, 46. Víšek, 47. Vampola. Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 13:13. Využití: 1:3. Diváci: 1150.

Zlín prohrál s ruským Tverem

Ve svém druhém vystoupení na turnaji ve Zvolenu hokejisté Hamé Zlín neuspěli, dnes prohráli s ruským Tverem 2:4. O výsledku rozhodla poslední třetina, v níž důrazněji hrající Tver vstřelil dvě branky.

Zlín vedl od 8. minuty po střele Ivana Rachůnka, Tver ale ještě do konce třetiny otočil výsledek. V prostřední části se ještě podařilo Vosátkovi vyrovnat, v závěrečné třetině se však už tým Hamé střelecky neprosadil.

Tver - Hamé Zlín 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky Zlína: 8. I. Rachůnek, 40. Vosátko.

Třinec přehrál Poprad

Zejména díky třem využitým přesilovkám porazili třinečtí hokejisté v dnešní přípravě slovenského vicemistra z Popradu přesvědčivě 5:0. Dvakrát se trefil útočník Jaroslav Kudrna. Druhý celek slovenské ligy tak prohrál i třetí, poslední zápas na svém moravském turné.

Oceláři Třinec - ŠKP Aquacity Poprad 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 6. a 30. J. Kudrna, 22. Hašek, 29. Peterek, 55. Steber. Rozhodčí: Šír. Vyloučení: 11:13, navíc Výtisk - I. Majeský 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0.

Vsetína doma podlehl Liptovskému Mikuláši

Vsetínští hokejisté v letošní přípravě poprvé prohráli. Na Lapači dnes nestačili na Liptovský Mikuláš, který vítězstvím 4:1 uzavřel své krátké turné po severu Moravy.

Premiéru si v brance Valachů odbyla finská posila Simo Vehviläinen a proti hráčům slovenského týmu předvedla několik výborných zákroků. Čestný úspěch Vsetína zaznamenal testovaný útočník Jakub Kraus, jehož trefa znamenala v 17. minutě vedení 1:0. Hosté pak ale čtyřmi brankami utkání otočili.

Vsetínská hokejová - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 17. Kraus - 25. a 32. Köver, 58. Miklík, 60. Trochta. Rozhodčí: Dobeš. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1.