Rubriky:

Tipsport extraliga

Bylo to hodně o prvním gólu, uznal olomoucký Burian po výhře nad Jihlavou

15. října 2017 21:12 - Olomouc

Hokejisté Olomouce vyhráli teprve druhý domácí zápas, když ve 12. kole extraligy zdolali Jihlavu 3:0. Úspěch se však nerodil lehce. Houževnatá Dukla dlouho odolávala. Jako první její odpor nalomil až ve 33. minutě gólem z přesilovky Vilém Burian.

 

Luděk Peřina, ČTK

Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak jednoduché jste to neměli?

Máme za sebou moc těžké utkání. Dukla hraje nepříjemný, fyzický hokej. Dobře brání. Bylo to hodně o prvním gólu a naštěstí se ho podařilo dát nám. Myslím ale, že jsme si ho zasloužili.

Jak jste klíčový moment celého zápasu viděl?

Mára Laš šel vystřídat, takže jsem do útočného pásma doskočil ještě k první pětce. Šlo to po ose od Honzy Knotka přes zadáky. Měl jsem prostor najet si na přihrávku do prázdné brány. Martin Vyrůbalík mě krásně viděl, dal mi to do hokejky a já to tam uklidil. Trochu mi však zatrnulo, když gólman Škarek švihl lapačkou. Puk se naštěstí do sítě odrazil od ní. Kdyby to chytil, byl bych hodně zklamaný.

Vydechnout jste si nemohli ani za stavu 3:0. Jihlavští pořád bojovali...

Je to tak. Nic nevzdávali. Snažili se hrát jednoduše, protáčet si to ze středního pásma k nám. Byli strašně nepříjemní. Pokoušeli se pořád tlačit do střelby. Braňo Konrád ale bránu perfektně zavřel a podržel nás.

Vítězství doma a za tři body jste potřebovali jako sůl?

Je moc dobré pro naši psychiku. Mělo by nám pomoci.

Jak těžké bylo zmobilizovat síly po debaklu (5:0) v minulém kole v Brně s Kometou?

Nezbývalo nám nic jiného, než ten duel rychle hodit za hlavu. Zápas to od nás nebyl vůbec dobrý. Jednoznačně nás přehráli. Řekli jsme si, že už musíme zapnout doma, kde se nám zatím moc nedařilo. Úkol byl tedy jasný, vyhrát v základní hrací době a to se nám konečně povedlo.

Petr Marek , Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..