Zlín otočil zápas s Libercem, Olomouc rozdílem třídy vyhrála nad Plzní, Hradec viděl kolaps

Nedělní program 16. kola hokejové extraligy rozjel duel Zlín - Liberec. Domácí ve finiši smazali manko 0:2 a v prodloužení rozhodli o výhře. Třinec si doma poradil s nováčkem z Jihlavy 3:0. Chomutov měl doma hodně práce s Pardubicemi, ale nakonec díky dvěma gólům Vondrky slaví vítězství 3:2. Hradecký Mountfield vedl nad Litvínovem 3:0, ale nakonec prohrál po nájezdech 4:5. Olomouc zdolala Indiány z Plzně vysoko 5:0. Brno veze tři body z Mladé Boleslavi za výhru 2:0 a vede tabulku.

Třinečtí hokejisté se radují z prvního gólu. Do sítě Jihlavy ho vstřelil Marcinko.

Zlínští Berani se v poslední době trochu zasekli, nedaří se jim ani před vlastními fanoušky na stadiónu Luďka Čajky. S Libercem drželi po první třetině stav 0:0, ale na začátku prostřední dvacetiminutovky během pár desítek sekund Zlínští dvakrát inkasovali. Manko snížil až v 58. minutě Roberts Burkarts a zdramatizoval koncovku. Patnáct sekund před koncem si trefou na 2:2 vynutil prodloužení Freibergs. Obrat dokonal rozhodujícím zásahem Honejsek.

Třinec se ujal vedení už v první třetině duelu s nováčkem z Jihlavy, když se ve 13. minutě přesně trefil Marcinko.. Oceláři pojistili náskok chvíli po začátku druhé třetiny, když se mezi střelce zapsal Martin Růžička. Jeden zásah přidal favorit i v poslední části hry, kdy Cienciala zvyšoval na konečných 3:0.

Chomutov v duelu s Pardubicemi dvakrát vedl, ale hosté stihli vždy gólově srovnat krok, na 2:2 srovnal ve 49. minutě Tomáš Rolinek. Do prodloužení však zápas nedospěl. Necelé dvě minuty před koncem rozhodl o plném bodovém zisku pro Piráty druhým gólem v utkání Vondrka.

Hráči hradeckého Mountfieldu naplňují prognózy a vedou nad Litvínovem už 3:1. Do vedení je poslal rychle Jarůšek, aby v prostřední části hry navýšil jejich vedení Dragoun a Vopelka. Radost z vedení 3:0 sice rychle vzal snížením Trávníček. A to nebylo všechno. Ještě před druhou sirénou přidali další góly Jánským a Gerhátem. Právě Jánský pak dokonce ve 3. třetině poslal hosty do vedení. Jenže Mountfield zásluhou Koukala srovnal. Zápas nakonec rozhodly nájezdy, kde byl úspěšnější Litvínov.

Lídr extraligy z Plzně zamířil do Olomouce a na Hané neodehrál dobrý zápas. Už po první třetině prohrával 0:2 a skóre ve prospěch domácích rostlo i dál. Skladaný krátce před polovinou zápasu zvyšoval už na 3:0. Hanáci ve třetí části hry přidali dvě branky a uštědřili Západočechům teprve druhou prohru v základní hrací době v této sezóně.

Úřadující mistři z Brna zvítězili díky dvěma gólům v závěru na ledě Mladé Boleslavi a jsou opět v čele tabulky.

Tipsport extraliga : 16.kolo
Zlín - Liberec 3:2 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 60. Freibergs (Ferenc, D. Šťastný), 64. Honejsek (Freibergs) - 21. L. Krenželok (Bulíř), 22. Redenbach (Šmíd). Rozhodčí: Mrkva, M. Novák - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3443.
Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda - Okál, P. Sedláček, Fořt - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš - Klhůfek, Popelka, Rihards Bukarts. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Bartovič - Lakatoš, Jašek, Ordoš - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Třinec - Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Marcinko (D. Musil, Dravecký), 23. Martin Růžička (Chmielewski, Marcinko), 53. Cienciala (M. Doudera, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 3725.
Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Rákos, Hrňa - Kvasnica, M. Kovařčík, Cienciala - Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Jihlava: Volden - De La Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.
Chomutov - Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Vondrka (Slovák), 37. Valach (Slovák, Koblasa), 59. Vondrka (Skokan) - 30. M. Beran (Starý, Cardwell), 49. Rolinek (Čáslava, Cardwell). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - J. Ondráček, D. Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3903.
Chomutov: Š. Lukeš - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa, L. Chalupa - V. Tomeček, Huml, Tomica - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - Lauko, Skokan, Poletín - J. Havel, Chlouba, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Mojžíš, Čáslava, Holland, Trončinský - Tomášek, Marosz, S. Treille - Quenneville, Bojko, Perret - Vondráček, Dušek, Rolinek - M. Beran, Poulíček, Starý. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.
Mountfield HK - Litvínov 4:5 po SN (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (M. Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandič) - 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (F. Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Ihnacak. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Köhler (Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5501.
Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, Rosandič, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Miškář, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, L. Doudera - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - M. Hanzl, Ihnacak, J. Černý - Vandas, Gerhát, Trávníček - Jurčík, J. Šimeček, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Olomouc - Plzeň 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Škůrek (Vyrůbalík, Eberle), 19. J. Káňa (Holec), 28. Skladaný (Burian), 56. Ostřížek (Strapáč), 59. Škůrek (J. Knotek, Laš). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváků: 4507.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Strapáč, Mráz - J. Káňa, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Plzeň: M. Svoboda - Jones, Moravčík, D. Sklenička, J. Kindl, Čerešňák, D. Kvasnička - Gulaš, Mertl, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - P. Straka, Kracík, Schleiss - Hollweg, Kodýtek, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.
Mladá Boleslav - Kometa 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3876.
Mladá Boleslav: Maxwell - J. Říha, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, Stříteský, Němeček, Eminger - Lenc, P. Holík, Klepiš - Orsava, Žejdl, Pacovský - M. Procházka, P. Musil, Urban - P. Kousal, T. Knotek, L. Pabiška. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.
Brno: Vejmelka - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, Nahodil, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Mallet, J. Hruška, H. Zohorna - Haščák, V. Němec, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.