Plzeň zdolala karlovarské hokejisty po nájezdech

Až ve čtvrtém letošním přípravném utkání poznali hokejisté Plzně radost z výhry. Jejich úterní utkání s Karlovými Vary přitom skončilo bez branek a domácí zvítězili až na samostatné nájezdy. Po většinu hrací doby měli navrch hosté, Plzeň ale skvělým výkonem zachránil gólman Roman Málek.

Foto archív

Rozhodly tak až samostatné nájezdy, v kterých o výhře domácího mužstva rozhodla letní posila Richard Král perfektně provedeným blafákem do bekhendu. V plzeňském dresu poprvé nastoupil slovenský útočník Peter Fabuš a ukázal, že by mohl být platnou posilou. Další přípravné utkání sehraje Plzeň opět na svém ledě v pátek 18. srpna od 17:30 s Českými Budějovicemi.

Hokejisté Vsetína uhráli v úterním přípravném utkání remízu se slovenským mistrem Žilinou 4:4. Domácí po celý zápas dotahovali náskok soupeře a pět minut před koncem se jim to naposledy podařilo po gólu Radka Hubáčka. Celé utkání v brance Vsetína odchytal italský gólman Michel Favre, na jehož vrub však padají obě úvodní zásahy Slováků.

Kladenští hokejisté remizovali utkání s Frederikshavnem 3:3. Páté mužstvo dánské ligy sice dostalo od Martina Procházky první branku, pak ale svěřenci trenéra Jiřího Justry dvakrát převzali vedení. Poslední gól hostů vstřelil Tomáš Sršeň, jeden z šesti českých hráčů v týmu.

Vítkovice pokračují v přípravném tažení

Hokejisté Vítkovic zaznamenali v přípravě na extraligu sedmé vítězství za sebou. Výběr kouče Miloše Holaně si na domácím ledě poradil se Zlínem, který díky třem gólům v poslední pětiminutovce zdolal 6:4. "Ani tentokrát výsledek nepřeceňuji. Nejslabším naším článkem stále zůstává obranná činnost. Stále vyrábíme tytéž chyby, po kterých pak dostáváme laciné góly," řekl po utkání novinářům domácí trenér Holaň.

Hokejisté Třince zvítězili v přípravném duelu nad bratislavským Slovanem 4:1. Tým českého trenéra Rostislava Čady uspěl po utkání alespoň v samostatných nájezdech, které nad Oceláři vyhrál 2:0.

Hokejisté Litvínova podlehli na turnaji Königs Hof Cup v Drážďanech týmu Norimberku 3:5. Chemopetrol sice vedl ještě v druhé třetině 3:1, ale Ice Tigers čtyřmi góly utkání otočili. Litvínov vedl ve 14. minutě díky Jenáčkově trefě, na kterou odpověděl Grygiel. Mezi 37. a 39. minutou Maxa s Kubinčákem získali Severočechům vedení 3:1, ale Fical ještě na konci druhé třetiny snížil. V závěrečné části pak zajistily Norimberku vítězství dvě Leebovy a jedna Pielmeierova trefa.

Výsledky:
Plzeň - Karlovy Vary 0:0, sam. nájezdy 1:0
Branky: rozhodující nájezd Král.
Vsetínská hokejová - MsHK Žilina 4:4 (1:2, 2:2, 1:0)
Branky: 6. Stantien, 31. Grill, 31. Demel, 55. R. Hubáček - 14. a 26. Bulík, 2. Gálik, 39. Dlouhý. Vyloučení: 5:7. Diváci: 1425.
Kladno - Frederikshavn 3:3 (1:1, 2:2, 0:0)
Branky: 11. Martin Procházka, 24. Frolík, 35. Kalla - 13. a 23. Reinert, 33. Sršeň. Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 8:12. Využití: 3:1. Diváci: 200.
Vítkovice Steel - Hamé Zlín 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
Branky: 54. a 60. Hubáček, 3. Burger, 19. Mikulík, 33. Šimíček, 55. Krenželok - 5. Galvas, 24. Melenovský, 33. Mikšovský, 50. Pšurný. Rozhodčí: Jeřábek - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 450.
Oceláři Třinec - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: Skořepa 2, Martynek, Korhoň - Hujsa.
Chemopetrol Litvínov - Norimberk Ice Tigers 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky Litvínova: 14. Jenáček, 37. Maxa, 39. Kubinčák.