Boleslav přemohla Spartu, Brnu stačil jediný gól. Lídr z Plzně se zaskočit nenechal

Lídr z Plzně v 38. kole hokejové extraligy porazil liberecké Bílé Tygry 4:2, nezaváhaly ani další celky z popředí. Druhý Hradec Králové vyhrál v Jihlavě 3:1 a v pořadí třetí Vítkovičtí porazili Litvínov 6:3. A další výsledky? Mladá Boleslav přemohla Spartu 3:1, Kometa si nakonec poradila s Olomoucí 1:0, Piráti udolali Zlín 2:0, Pardubice prohrály s Oceláři 2:3 po nájezdech.

Radost plzeňských hokejistů v zápase s Libercem.

Vedoucí Plzeň porazila Liberec i potřetí v sezóně, rozhodla dvěma góly ve třetí třetině. Bílí Tygři sice ještě v závěru druhé části hry drželi vedení 2:1, ale ve 39. minutě srovnal na 2:2 David Stach a o své teprve druhé výhře z posledních sedmi utkání rozhodli Západočeši dvěma góly v závěrečné části.

Dva góly dnes vítězných Vítkovic si připsal Jakub Lev. Litvínov počtvrté v řadě prohrál a zůstává předposlední.

Úplně u dna zůstává Jihlava. Mountfield zdolal Duklu potřetí v sezóně. Dva góly dali v přesilovce, třetí v power play.

Mladá Boleslav ukončila sérii čtyř porážek, odnesla to Sparta. Tři body získali Středočeši poprvé od 3. prosince.

Favoritem moravské bitvy byla rozjetá Kometa, ale její výhra se rodila těžce. Šesté vítězství týmu v řadě za sebou zajistil nakonec až 72 vteřin před koncem gól Tomáše Bartejse.

Třinečtí si připsali třetí výhru v řadě. Jejich zápas v Pardubicích se až do 55. minuty vyvíjel poměrně jasně, Oceláři drželi dvoubrankové vedení a mířili za výhrou. Poté ale Jordann Perret proměnil trestné střílení a následně ve dvojnásobné přesilovce srovnal Petr Sýkora. Zápas dospěl až k nájezdům, které rozhodl Martin Růžička.

Chomutov proti Beranům uspěl po předešlých třech prohrách. Výraznou zásluhu na tom měl brankář Štěpán Lukeš, jenž zlikvidoval všech 27 střel soupeře a udržel první čisté konto v nejvyšší české soutěži. Gólem a asistencí se na výhře Pirátů podílel Roman Chlouba

Tipsport extraliga - 38. kolo
Pardubice - Třinec 2:3 SN
Branky: 55. Perret z trestného střílení, 56. Sýkora - 8. Roth, 45. Dravecký, rozhodující nájezd Růžička
Vítkovice - Litvínov 6:3
Branky: 23. a 48. Lev, 6. Szturc, 20. Hrbas, 22. Květoň, 31. Kolouch - 27. Hanzl, 40. Lukeš, 52. Hübl
Mladá Boleslav - HC Sparta 3:1
Branky: 15. Eminger, 21. Holík, 60. Musil - 40. Ďaloga
Plzeň - Liberec 4:2
Branky: 10. Kratěna, 39. Stach, 46. Kindl, 48. Pulpán - 20. Bližňák, 23. Krenželok