Brno - Olomouc 1:0Kometě zajistil výhru až minutu před koncem Bartejs

59. Bartejs 1 : 0

Hokejisté Brna porazili ve 38. kole extraligy Olomouc 1:0 a připsali si šestou výhru v řadě. Utkání rozhodl gól obránce Tomáše Bartejse v čase 58:48. Na výhře Komety měl velký podíl brankář Marek Čiliak, který udržel popáté v sezoně čisté konto.

Brněnská radost, ilustrační snímek.

Kometa měla od úvodních minut režii zápasu ve svých rukou. K převaze jí dopomohly i přesilové hry. Navzdory tlaku se ale Brňané nedokázali proti pozorné defenzívě soupeře gólově prosadit. Většinu akcí zakončovali obránci a střely od modré čáry olomoucký brankář Konrád s přehledem likvidoval.

Ve druhé třetině Hanáci srovnali krok. K dokonalé defenzívě přidali i rychlé protiútoky, které ale rovněž postrádaly produktivitu. Největší příležitosti měli v krátkém časovém sledu ve 23. minutě Ostřížek a po něm Laš, v obou případech zachránil Kometu precizními zákroky Čiliak.

Také Brňané si vypracovali několik slibných šancí, zakončení Vondráčka i Ondřeje Němce ale postrádalo větší přesnost. Největší nabídku ke skórování měli Brňané ve 36. minutě. Po Štenclově střele od modré čáry Konrád jen vyrazil kotouč před Haščáka, který přestřelil zcela volnou branku.

Také ve třetí třetině hráli hlavní roli oba gólmani. ve 44. minutě při přesilovce Olomouce střelu Laše z bezprostřední blízkosti Čiliak vyrazil. Olomouc dostala postupně Kometu pod tlak. Brňané hrozili převážně z brejků. Ovšem ani Čermák, ani Hynek Zohorna Konráda nepřekonali. V závěru zlikvidoval Čiliak samostatný nájezd Irgla. Když už zápas směřoval do prodloužení, prosadil se v 59. minutě Bartejs a rozhodl o výhře domácích.

38. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Olomouc 1:0, (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 59. Bartejs (Dočekal, Malec). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 7536.
Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Haščák, V. Němec, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Mallet, H. Zohorna, Havránek - Vondráček, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: Zábranský a Pokorný.
Olomouc: Konrád - Jaroměřský, Staněk, Rutar, Houdek, Dujsík, Čáp - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Jergl, Herman, Holec - Mráz, Sundher, Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.