Živě

Hokejisté Kladna si troufají na šestku

6. září 2006 16:19 - KLADNO

Hlavně nemít moc zraněných, pak prý jsou schopni hrát nahoře, zní z tábora hokejistů Kladna, které se v minulé sezóně propadlo na ostudnou předposlední příčku. "Rádi bychom po základní části skončili do šestého místa," přeje si před startem sezóny kouč Zdeněk Müller.

 

Sport.cz

K optimistickým odhadům vybízí trenéra zkušený kádr, jehož střed opustili pouze bek Špelda a kapitán Zajíc. Talentovaní mladíci Tlustý, Michal Frolík či Látal zkusí štěstí v zámoří. Největším kladenským úlovkem je exreprezentační zadák Štěpánek, Libor Procházka ještě stihne za Kladno odehrát čtvrtinu soutěže, pak odejde do švédského klubu Skelleftea.

Středočeské mužstvo nemá ve svém středu žádného cizince. "Byli nám nabízeni, ale jejich výkonnost nebyla extraligová," říká kladenský manažer Otakar Černý mladší.

Z nových pravidel si v Kladně zatím hlavu nedělají. "Záleží také na trendu, jaký nastaví sudí. V přípravě v Plzni jsme měli 15 vyloučených a ten zápas nebyl přehnaně tvrdý," říká Müller, který bude spoléhat na první útok s Paterou a Martinem Procházkou, jež doplní Martin Frolík.

"Víťa Bílek byl spíš střelec, Martin hraje víc kombinačně," tvrdí nový kladenský kapitán Patera, který včera oslavil pětatřicáté narozeniny. "Všechno se bude odvíjet od našeho startu do soutěže. Hlavně by se nás na rozdíl od předchozího ročníku mohlo trochu víc držet štěstí," přeje si Müller.

Marek Burkert, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..