Budějovice poprvé prohrály, nestačily na Liberec

Hokejisté Českých Budějovic si v úterý dojeli pro první prohru v sezóně do Liberce, jehož hráči se naopak poprvé radovali z tříbodového zisku. Oporami obou celků byli brankáři Hnilička a Turek.

Útočné pojetí vyneslo hostům v první desetiminutovce slibné šance. Brabenec však trefil jen tyčku a poté neuspěl v jasné pozici ani Sailer. Bezbrankovým stavem pohnul až v 17. min. domácí Čermák, když se po Posmykově chybě na červené čáře zmocnil puku a chladnokrevně zakončil i sólový nájezd - 1:0. Budějovičtí měli blízko k vyrovnání po Gřegořkově dělovce.

V prostředním dějství si Bílí Tygři zahráli čtyři sekundy dvojitou přesilovku. Pak Jirušovu ránu zastavila tyčka. Až pět minut před druhou přestávkou zvýšil Vaic střelou do horního růžku.

Ve třetí třetině hosté zvýšili tempo a notně zaměstnali Hniličku, který famózně zasáhl po Nedorostově akci. Liberecký gólman kapituloval až v 51. min. po Hüblově dorážce pod břevno v přesilovce při vyloučení Podkonického. Pak se hostům naskytla přesilovka pěti proti třem, kterou však nevyužili. Liberec s velkým úsilím vítězství uhájil.

Vladimír Čermák, asistent trenéra Liberce: "Vycházeli jsme z důsledné hry ve středním pásmu. Chtěli jsme eliminovat soupeřovy přesilovky, což se nám až na inkasovaný gól podařilo."

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Dostali jsme strašně hloupé branky, ale ne vinou gólmana, který tým naopak podržel. Po snížení jsme mohutně tlačili, jenže nám odskakovaly puky. A marné byly i pokusy při power-play."

Bílí Tygři Liberec - Moutfield České Budějovice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Čermák, 35. Vaic (Podkonický) - 51. V. Hübl (Kutlák). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:1. Diváci: 3028.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Zíb, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, Pletka - Čermák, Šachl, Tomajko - O. Hruška, Plodek, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Mucha, Kutlák, Toman, Vydarený, Vágner - M. Hudec, V. Nedorost, Brabenec - Kotrla, V. Hübl, Sailer - Šimánek, Vak, Veselý - Hřebejk, L. Květoň, Gulaš. Trenéři: Jandač a Kupka.