Závěrečný finiš přinesl Vsetínu vítězství za dva body

VSETÍN

Z tříbrankové ztráty až ke dvěma bodům díky povedeným samostatným nájezdům se proti Třinci vyšplhali hokejisté Vsetína. Spasil je nápor v posledních šesti minutách základní hrací doby.

Domácí se díky bleskové přesilovce dostali do tlaku a Grill je už 58. sekundě poslal do vedení. Třinec se ale otřepal a rovněž v přečíslení Razingarem vyrovnal. 20 sekund před sirénou navíc přišel trest z hole Polanského.

Vsetínu nechyběla snaha o návrat do boje o výsledek, nicméně Skořepa ve 45. min. snadno zvýšil už na 1:4. Přesto to domácí nevzdali. Druhý vsetínský gól dal Dubec, třetí Demel a čtvrtým při power-play zařídil sedmnáct sekund před koncem prodloužení Stantien. Došlo až na samostatné nájezdy a v těch nakonec vítězství Vsetína zařídil Demel.

Břetislav Kopřiva, asistent trenér Vsetína: "V první třetině a v závěru jsme byli lepší. Zápas jsme zvládli díky obrovskému nasazení všech hráčů."

Jan Daneček, asistent trenéra Třince: "Školáckými chybami jsme přišli o vítězství. Obdivuji domácí, že to za stavu 1:4 nevzdali."

Vsetínská hokejová - Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Grill (Demel), 54. Dubec (Rob), 56. Demel (Stantien), 60. Stantien (Hrabal), rozhodující sam. nájezd Demel - 6. Razingar, 20. Polanský (Bartoň), 38. Martynek, 45. Skořepa (Výtisk). Rozhodčí: Polák - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:14, navíc Horák - Polanský oba 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3000.
Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Horák, Galvinš, Bolf, Štach, od 21. navíc Ostrčil - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Berzinš, Kraus - od 41. navíc Davídek, Duba, Sabol. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Frolo, Pácal, Kroupa, Bartoň - Razingar, Martynek, Skořepa - Kudrna, Peterek, Hašek - Korhoň, Polanský (51.- 60. Kolusz), Tomas. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.