Znojmo vyhrálo potřetí v řadě, odnesla to Plzeň

ZNOJMO

Odevzdaná Plzeň usnadnila Znojmu mdlým pátečním výkonem cestu ke třem bodům. Jihomoravský tým zvítězil již potřetí v řadě.

Domácí začali zostra a už po 107 vteřinách zaskočil Plášek střelou z dálky nekoncentrovaného Málka. V přesilovce zvýšil na 2:0 Svoboda, který šikovně tečoval Bičánkovu dělovku od modré čáry. Málek pak chybu několikrát napravil a Plzeňští rovněž v početní převaze snížili. Proti svým nedávným spoluhráčům se trefil Ludvík.

Znojmu vyšel nástup i do druhé třetiny, nekrytý Dopita přidal zblízka třetí gól. Západočeši poté promrhali přesilovku pět na tři, za půldruhé minuty Trvaje vážněji neohrozili. Další šanci domácích potom mazácky zužitkoval aktivní Svoboda a Málek se okamžitě odebral na střídačku. Náhradník Jež se hned ocitl v ohni střel a před druhou pauzou se blýskl několika výtečnými zákroky. V poklidné závěrečné části si Znojemští tříbrankový náskok bez problémů pohlídali.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Jsme spokojeni, dvě třetiny jsme předváděli výborný hokej. V závěru se už naši hráči zřejmě šetřili na nedělní kolo."

Radek Kampf, asistent trenéra Plzně: "Přijeli jsme do Znojma až těsně před utkáním, protože jsme uvízli na dálnici. Na to se ale nevymlouváme, domácí byli jasně lepší. Nám vůbec nevyšly začátky prvních dvou třetin."

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Plášek (Kotaška), 9. Svoboda (Bičánek), 21. Dopita (Pucher), 29. Svoboda (Pucher) - 14. Ludvík (Benák). Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:8, navíc Kepl (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2700.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Jareš, Čakajík, Kotaška, Mojžíš - Svoboda, Pucher, M. Růžička - Erat, Dopita, Selingr - Beroun, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Plzeň: Málek (29. Jež) - Benák, Trnka, Cartelli, Vobořil, Nedoma, Mazanec, Malinský, Derner - Fabuš, Král, Ludvík - A. Padělek, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - J. Heřman, Kepl, Šaffer. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.