Hokejistů Varů poprvé v sezóně prohráli

Č. BUDĚJOVICE

Podobně jako v minulé sezóně předvedli v pátek hokejisté Karlových Varů na jihu Čechu urputnou obrannou hru. Postavili ji na dobrém výkonu brankáře Mensatora, který ale první porážce Západočechů v nové sezóně nezabránil.

V první třetině musel třináckrát zasahovat, ale gól nedostal. Na druhé straně ujel už v osmé minutě Procházka a bekhendem se trefil - 0:1. Rozhodčí Minář si nechal situaci zopakovat z videozáznamu, ale o gólu kromě něj nikdo nepochyboval.

I po první přesátvce domácí dřeli, ale Mensator odolával. Až ve 39. minutě jej zblízka po nahrávce Brabence prostřelil obránce Toman. Hosté i potom museli bránit a dopředu se dostávali jen občas. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl při vyloučení Kumstáta Posmyk.

Josef Jandač, trenér Budějovic: "Z mého pohledu tady Vary nic nepředvedly a my jsme ztratili bod."

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Naším nejlepším hráčem byl znovu brankář Mensator. Ve třetí třetině jsme doplatili na spoustu vyloučených."

Mountfield České Budějovice - Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Toman (Brabenec), 63. Posmyk (Brabenec) - 8. Milan Procházka (Dvořák). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 3686.
České Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Posmyk, Mucha, Vydarený, Vágner - M. Hudec, Šimánek, Brabenec - Hřebejk, V. Hübl, Kotrla - Gulaš, Vak, Veselý - Mertl, Hanzal, L. Květoň. Trenéři: Jandač, Kupka.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Brňák, Kloz - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Machulda, Kraft, Skladaný - Dvořák, Milan Procházka, Košťál - Tvrdek, Zaťovič, Pech. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.