Reichel vystřelil Litvínovu vítězství v derby s Libercem

LITVÍNOV

Přesná trefa kapitána Roberta Reichela z 46. minuty zajistila Litvínovu vítězství 2:1 v pátečním severočeském derby s Libercem. Bílí Tygři sice vedli na ledě Chemopetrolu díky trefě obránce Valdemara Jiruše, ale Jan Benda v druhé třetině vyrovnal a před Reichlovým gólem neproměnil liberecký Andrej Podkonický trestné střílení.

Do vedení šli hosté poté, co domácí přežili krátké dvojnásobné oslabení. Jiruš si najel před branku a ze vzduchu sklepl odražený kotouč za Altrichterova záda. V závěru úvodní třetiny pak začal mít Litvínov více ze hry, ovšem chybělo mu větší střelecké štěstí.

Až na začátku druhé třetiny se dokázal prosadit Benda, který si najel do útočné třetiny a propálil Hniličku. V polovině utkání si mohl připsat první extraligovou trefu Lukeš, ale z těžkého úhlu přestřelil. Pět minut nato se řítil na branku domácí Jánský, ale trefil pouze boční síť branky.

Hodně vzruchu přinesla 44. minuta, kdy stíhal Morava pronikajícího Procházku. V následné srážce s oběma hráči se zranil litvínovský gólman Altrichter a sudí Smeták za zákrok domácího beka nařídil trestné střílení. Do branky se postavil náhradník Hübl, ale zasahovat proti penaltě nemusel, protože exekutor Podkonický vůbec netrefil branku.

Za dvě minuty si na Prorokovu přihrávku najel Reichel a nedal Hniličkovi šanci. Domácí pak celkem bez potíží udrželi hubený náskok a mohli slavit důležité vítězství. Po skončení zápasu se s fanoušky podělil o radost i bek Jiří Šlégr, který přispěchal ze střídačky, neváhal naskočit na rolbu, aby s ní objel vítězné kolo kolem kluziště.

Petr Fiala (Litvínov): "Šli jsme štěstí naproti. Získali jsme důležité tři body, ale bohužel byly draze vykoupené. Ztratili jsme čtyři hráče. Důležité pro nás bylo, že soupeř neproměnil trestné střílení."

Vladimír Čermák (Liberec): "Chtěli jsme bodovat, ale po výkonu, který jsme podali, to rozhodně nešlo. Utkání rozhodly dvě proměněné přesilovky domácích a naše neproměněné trestné střílení."

Chemopetrol Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Benda (Branda), 46. Reichel (Prorok) - 12. Jiruš. Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:0. Diváci: 3415.
Litvínov: Altrichter (44. J. Hübl) - Hranáč, Punčochář, Gýna, L. Poživil, Morava, Ťupa, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Branda (50. Černý), Benda - Lukeš, Kopecký, Bednařík - Jánský, Sklenička, Jenáček. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Krstev, Zíb - Vaic, Podkonický, Pletka - Čermák (41. Vampola), Šachl, Tomajko - O. Hruška, Plodek, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.