Turek vychytal Budějovicím vítězství nad Slavií

Č. BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic v sobotu potvrdili slibný nástup do nového ročníku O2 extraligy a po páteční výhře nad Karlovými Vary vybojovali druhé vítězství během čtyřiadvaceti hodin. Pražská Slavia dokázala na ledě Jihočechů srovnat dvoubrankové manko, při samostaných nájezdech ale nenašla recept na gólmana Romana Turka.

Slávisté v úvodu zápasu několikrát ohrozili branku domácích, Turek ale odmítl inkasovat. Budějovičtí se dostali do tempa ještě v úvodní desetiminutovce při dvou přesilovkách a při druhé šli málem do vedení, Gřegořkovu ránu od modré ale zastavila tyč. Z početní výhody mohli zahrozit i hosté, obávanou zbraň Slavie ale nedovolil promluvit jistý Turek. Franěk svůj tým podržel v závěru prvního dějství, kdy po brejku domácích vykryl střelu Tomana.

Hráčům Mountfieldu vydržela aktivita i v úvodu druhé třetiny a nakonec se dočkali i úvodního gólu, když Hübl využil Bednářova vyloučení. Slavia mohla kontrovat vzápětí po faulu Veselého, ale Budějovičtí oslabení zvládli. Franěk navíc málem ještě před druhou přestávkou inkasoval podruhé, Hřebejk ale osamělý puk před odkrytou brankou minul.

Hokejová O2 extraliga - on-line
Č. Budějovice - Slavia

Nevyužitou šanci si jihočeský forvard plně vynahradil v úvodu třetího dějství, kdy Budějovičtí důkladně zamotali v útočné třetině hlavu pětici slávistů a nestíněný Hřebejk se zblízka nemýlil. Pražané se ale záhy dostali na dostřel, když sudí po dlouhém zkoumání videa uznali branku Supa.

Domácí obdržený gól viditelně rozhodil, Slavia byla naopak na koni a deset minut před závěrečnou sirénou zaslouženě vyrovnala po pohledné akci tria Sobotka - Vondrka - Vlasák. Nastartovaní hosté poté vstřelili třetí gól při vyloučení Kotrly, Sobotkova trefa ale nebyla uznána pro Divíškovo postavení v brankovišti.

Nerozhodný stav vydržel až do třetí sirény a ani nastavení vítěze nepřineslo, byť při vyloučení slávisty Žižky nebyl daleko od gólu Sailer a po něm Hübl. Rozhodovaly tak samostatné nájezdy, v nichž hostující hráči nevyzráli na brankáře Turka, zatímco Fraňka překonal hned v první sérii Hübl.

Mountfield České Budějovice - Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Hübl (Sailer), 45. Hřebejk (Mertl) - 46. Sup (Divíšek), 51. Vlasák (Vondrka), rozhodující nájezd Hübl. Rozhodčí: Blecha - Barvíř, Blümel.
Č. Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Posmyk, Mucha, Vydarený, Vágner - M. Hudec, Šimánek, Brabenec - Kotrla, Hübl, Sailer - Hřebejk, Vak, Veselý - Gulaš, Mertl, L. Květoň. Trenéři: Jandač, Kupka.
Slavia: Franěk - Kadlec, Pojkar, Drtina, Žižka, Kolařík, Graňák - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Vondrka, Vlasák, Sobotka - Bednář, Divíšek, Suk - Endál, Červenka, Doležal. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.