O výhře Znojma rozhodl v prodloužení Svoboda

ZNOJMO

Ve vyrovnaném duelu, v němž vynikli brankáři Jiří Trvaj i Milan Hnilička, zajistil útočník Znojma Jaroslav Svoboda vydařenou individuální akcí půl minuty před koncem prodloužení svému mužstvu dva body.

Několik závarů před svou brankou hosté v úvodu přečkali, ale pak už Dopita zblízka otevřel skóre. Vedení Znojma mohl zvýšit Pucher, avšak sám před Hniličkou byl faulován. V oslabení zahodil velkou příležitost liberecký Tomajko. Lépe si v koncovce vedl Hlavačka a bylo vyrovnáno.

Ve druhé třetině se hra rozdrobila kvůli řadě vyloučení. O něco aktivnější byli Severočeši, avšak gólman Trvaj držel Znojmo nad vodou. Vyznamenal se zejména při Procházkově dělovce. V poslední části již obě mužstva myslela spíš na zadní kolečka. V prodloužení domácí nejprve přečkali dvě vyloučení a v závěru se na ně usmálo štěstí.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Chyběli nám nemocní Bičánek a Růžička a i o další hráče se pokouší chřipka. Jsme tudíž velice spokojeni."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Jeden bod je pro nás málo, podle průběhu zápasu jsme měli na víc. Venku ovšem nedáváme góly."

Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Dopita (Selingr), 65. Svoboda (Pucher) - 18. Hlavačka (Šachl). Rozhodčí: Šindler - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 1900.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Kotaška, Šmach - Kucharzyk, Pucher, Svoboda - Erat, Dopita, Selingr - Beroun, Haman, Plášek, od 21. navíc Vaškovič, Harand. Trenér: Hořava a Votruba.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Krstev, Zíb, Hlavačka - Vaic, Podkonický, Šachl - Pletka, Pabiška, Tomajko - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.