Sparta v souboji posledních mistrů porazila Pardubice

Hokejisté pražské Sparty porazili doma Pardubice 6:1. Klíčovou postavou vítězů byl nejproduktivnější hráč extraligy Jaroslav Hlinka, když v přesilovkách nejdříve posbíral dvě ukázkové asistence a ve třetí části se během dvou minut opakovaně předvedl i jako střelec.

Sparta s náhradníkem Přikrylem v brance sice začala střetnutí posledních dvou extraligových šampiónů rozpačitě, ale ani brzy obdržený gól při pardubické přesilovce nezlomil odhodlání její zcela přeházené sestavy.

Mistr bez nemocného Kratěny vyrovnal při dvojité početní výhodě, když J. Hlinka zblízka trefil tyč, ale Sivek už bezpečně dorážel. Netíkovi se pak v úvodu druhé části podařilo prokličkovat obranou a tvrdou střelou překonat Lašáka a sparťanské sebedůvěře prospěla i Tona trefa ve 33. minutě jen devět vteřin po vyloučení Čáslavy. Hosté ztráceli trpělivost při zakončování šancí, zbytečně faulovali a po Hlinkově gólovém úderu odpadli.

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Vyplatil se nám přímý tah na branku, s góly rostlo naše sebevědomí."

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Dostali jsme školení, jak se mají hrát přesilovky. V předchozích dvou zápasech tým vůbec neskóroval a nyní se znovu trápil v koncovce."

Sparta Praha - Moeller Pardubice 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Sivek (J. Hlinka), 23. Netík (Černošek), 34. P. Ton (J. Hlinka), 43. J. Hlinka (Hlaváč), 45. J. Hlinka (P. Ton), 58. Sivek (Černošek) - 3. Rolinek (M. Hlinka). Rozhodčí: Rejthar - Kostka, Bláha. Vyloučení: 11:11. Využití: 4:1. Diváci: 5526.
Sparta: Přikryl - Ptáček, Tabaček (35. Protivný), Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek, Černošek - P. Ton, J. Hlinka, Hlaváč - Netík, Sivek, Hromas - Dragoun, Langhammer, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Pardubice: Lašák - Linhart, Havíř, Novotný, Snopek, Koma, Čáslava, M. Šeda - Starý (20. Tvrdík), Blažek, Ondřej - Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Koukal, Kolář. Trenéři: Říha a Rohlík.