Rubriky:

Tipsport extraliga

Bílek hattrickem utnul sérii Hamé

20. září 2006 10:11 - KLADNO

První hattrick mezi českou hokejovou elitou vstřelil v úterý třiadvacetiletý kladenský útočník Vítězslav Bílek. Rozhodl tak o vítězství nad dosud neporaženým Zlínem.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Byl to zápas jako ve snu. Proti vedoucímu týmu tabulky samozřejmě těší dvojnásobně, protože to jsou zkušení borci. Měli jsme respekt, vždyť byli neporažení," usmíval se blaženě Bílek, který je s šesti góly nejlepším kladenským střelcem.

Hattricku v extralize dosáhl na třetí pokus. "A to už jsem v Kladně pět let. Poprvé jsem mu byl blízko loni ve Vsetíně, podruhé letos ve Vítkovicích," vypočítával Bílek. "Tentokrát jsem se cítil výborně od prvního střídání. Všichni jsme byli strašně nahecovaní. Navíc myslím, že nás Zlín podcenil," říkal Bílek.

Sestava 6. kola hokejové extraligy podle Sport.cz:
Pinc (Vítkovice) - Kadlec (Slavia), Pavlas (Kladno) - J. Hlinka (Sparta), Sobotka (Slavia), Bílek (Kladno).

Byl přesvědčený, že rozhodujícím okamžikem byla jeho první trefa, celkově třetí kladenská. "Tím jsme je zlomili. Radek Gardoň mi parádně nahrál a já pálil z otočky. Máme to nacvičené z tréninku," přiznal kladenský hrdina.

Tvrdil, že domácí o vítězství nepochybovali ani po zlínském vyrovnání. "Ze všech bylo po výhře na Spartě cítit velké sebevědomí. Už o druhé přestávce mi kluci říkali, že za hattrick zaplatím svačinu všem," smál se Bílek.

Puk si po zápase schoval i jeho spoluhráč Marek Čurilla, jenž se trefil v nejvyšší soutěži vůbec poprvé. "Bylo trošku štěstí, že se ke mně puk odrazil. Ale už předtím měla naše lajna dobré střídání, gól jsme si zasloužili. A je jedno, že jsem ho dal zrovna já, byla to práce celé pětky," řekl dvacetiletý útočník pro oficiální webové stránky Kladna.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..